90 ofert nieruchomości klasy Lux na… 1 „bogatego” w Polsce

Data opublikowania: 22 września 2015

Inwestycje w luksusowe nieruchomości są obecnie najlepszym zabezpieczeniem kapitału osób zamożnych. Niskie stopy procentowe, niestabilność akcji i obligacji powodują chęć ulokowania pieniędzy w coś trwałego, czym są: rezydencje, wille i posiadłości z basenem.

Rynek luksusów oczekuje na ożywienie, gdyż na jednego kupującego ekskluzywne posiadłości przypada 90 ofert luksusowych nieruchomości. Wzrost zamożności Polaków, oraz relatywnie niskie ceny ekskluzywnych nieruchomości, przypuszczalnie spowodują wzrost popytu na drogie i piękne posiadłości.

Ceny nieruchomości

fot. bigstockphoto.com

Rynek światowych luksusowych nieruchomości określa minimalną wartość rezydencji na kwotę jednego miliona dolarów, natomiast najdroższe nieruchomości na polskim rynku szacuje się na kwotę w granicach 20 – 30 mln złotych. Dla przeciętnego rodaka są to niewyobrażalne ceny, nawet w przypadku luksusowych rezydencji. Polskie Beverly Hills to podwarszawski Konstancin-Jeziorna, gdzie ceny rezydencji wahają się w granicach kilkunastu milionów złotych.

Ponad stuletnia renesansowo-klasyczna willa zwana Zachertówką, na działce o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, jest w cenie 19 milionów złotych. Posiada ona kilkadziesiąt dużych pokoi i piwnicę o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Drugą kosztowną nieruchomością, jest rezydencja za 18,5 miliona złotych o powierzchni 1200 metrów kwadratowych z basenem i kręgielnią, oraz budynkiem mieszkalnym dla służby, a do tego 33 arowy ogród. Sporo „tańszą” trzykondygnacyjną rezydencję w konstancińskim lesie można nabyć za 6,3 miliona złotych.

Równie drogimi nieruchomościami są stylowe pałace. Neogotycki osiemnastowieczny pałac do remontu z 7 hektarowym parkiem niedaleko Zielonej Góry, wystawiono na sprzedaż za 20 milionów złotych. Ostateczną cenę nieruchomości będzie można określić po wliczeniu kosztów remontu. Posiadanie unikatowych rezydencji dla rosnącej liczby osób majętnych, staje się modą oraz podnosi ich status społeczny. Luksusowe nieruchomości, powodują wzrost zainteresowania ich kupnem, zarówno przez polskich jak i zagranicznych inwestorów.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *