Apartamenty w drapaczach chmur. Ile kosztują?

Data opublikowania: 27 listopada 2013

Apartamenty w drapaczach chmurDrapacze chmur nie muszą służyć jedynie jako biurowce. Mogą zawierać w sobie także lokale mieszkalne. Jako że w Polsce niewiele jest takich wieżowców, to znajdujące się w nich mieszkania są naprawdę drogie. Ich ceny zaczynają się od… 800 tysięcy złotych! Trzeba jednak przyznać, że mieszkanie w drapaczu chmur z pewnością będzie wyjątkowym lokum. O ile w Stanach Zjednoczonych nie robiłoby to na mieszkańcach większego wrażenia, to jednak wśród Europejczyków, którzy przywykli do starych zabudowań, takie miejsce może wywoływać wielkie emocje.

Na pięć największych budynków zlokalizowanych w naszym kraju, we wszystkich znajdują się lokale mieszkalne. Żeby je kupić, trzeba jednak dysponować naprawdę pokaźną sumą pieniędzy. I nieważne jest przy tym, czy wybierzemy wieżowiec w Warszawie, Gdyni czy we Wrocławiu – ceny wszędzie są równie wysokie. Wspomniane 800 tysięcy złotych jest bowiem ceną najtańszego mieszkania. Niemniej jednak, za taką sumę dostaniemy nie tylko mieszkanie o całkiem wysokim standardzie, ale również wyjątkowe uczucie luksusu, światowości i prestiżu. Dodatkowo, możemy liczyć na niewiarygodny widok z każdego okna. Chcąc przy okazji znaleźć miejsce na przechowywanie samochodu, musimy jednak liczyć się z kolejnym wielkim wydatkiem. Sam garaż mieszkańca polskiego drapacza chmur kosztuje ok. 100 tysięcy złotych.

Jeśli zechcemy zamieszkać w polskim rekordziście – najwyższym mieszkalnym budynku, czyli wrocławskim Sky Tower, musimy liczyć się z wydatkiem nie mniejszym niż 889 tysięcy złotych. W tej cenie uda nam się zostać właścicielami 2-pokojowego mieszkania o powierzchni niesięgającej nawet 50 m kw. Lokal znajduje się na 17. piętrze i jest całkowicie wykończony, więc wystarczy się do niego wprowadzić. Do dyspozycji będziemy mieli kuchnię połączoną z salonem, sypialnię oraz łazienkę. Jednak na niewielkim metrażu czeka nas sporo luksusu – mieszkanie ma ogrzewanie podłogowe, klimatyzację, podwieszany sufit i inteligentny system zarządzania apartamentem.

Mniej zapłacimy za mieszkanie w gdyńskim Sea Tower, gdzie ceny zaczynają się od niespełna 800 tysięcy za mieszkanie o powierzchni 33 m kw. Niemniej jednak, po przeliczeniu za jeden metr kwadratowy, najtańszą ofertą pozostaje Sky Tower. W warszawskim wieżowcu Cosmopolitan ceny za metr zaczynają się od 22 tysięcy, a w stołecznym drapaczu chmur leżącym przy ul. Złotej od 24 tysięcy złotych. Natomiast w Platinum Towers wolne są już tylko 3 mieszkania. Najtańsze kosztuje 3,217 mln złotych.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *