Będzie więcej otwarć obiektów handlowych w 2013

Data opublikowania: 15 kwietnia 2013

Będzie więcej otwarć obiektów handlowych w 2013 r.Mamy dobre wiadomości dla wszystkich miłośników zakupów. W 2013 r. będzie wyjątkowo dużo otwarć nowych galerii i centrów handlowych. Już pierwsze trzy miesiące tego roku zapowiadają, że może paść nowy rekord. Dotychczas otwarto już trzy nowe centra handlowe i jedno centrum wyprzedażowe. Wśród nich znalazło się między innymi CH Europa Centralna.

Centrum wyróżnia się na tle innych nietypowych niewątpliwie korzystnym położeniem. Znajduje się bowiem w pobliżu węzła Sośnica w Gliwicach, w którym zbiegają się autostrady A1 i A4 oraz droga krajowa 44. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi aż 67 000 m kw, co stanowi bardzo imponujący rezultat. Dla porównania, powierzchnia pozostałych trzech obiektów handlowych, które zostały otwarte w tym roku nie przekracza 20 000 m kw. Warszawskie Factory Annopol zajmuje powierzchnię 19 700 m kw, Galeria Veneda w Łomży – 15 200 m kw, zaś poznańska Galeria MM zaledwie 10 900 m kw. Inwestorzy zapowiadają, że na tych kilku nowo otwartych centrach na pewno się nie skończy – kolejne inwestycje są już na ukończeniu w związku z czym w najbliższych miesiącach czekają nas następne wielkie otwarcia.

Rynek jest bardzo chłonny. Niemal żadna galeria nie narzeka na brak klientów. Nowe centra są lokalizowane w największych polskich miastach. Co ciekawe, wiele z nich powstaje w rewitalizowanych budynkach dworców. Kto może się spodziewać nowych galerii? Przede wszystkim mieszkańcy stolicy. Oprócz wspomnianego już Factory Annopol w tym roku ma zostać oddana do użytku Galeria Miejska Plac Unii. W Lublinie planowane jest otwarcie galerii Atrium Felicity o powierzchni 73 000 m kw, zaś w Krakowie – Galerii Bronowice. Powody do zadowolenia mają także miłośnicy zakupów mieszkający w Poznaniu i Katowicach. Powstaną tam dwa nowe centra handlowe – Poznań City Center i Galeria Katowicka.

Inwestorzy nie tylko budują nowe centra, ale także przebudowują stare. W 2013 r. do użytku zostanie oddana II faza Wzgórza Gdyni i przebudowane Gemini Park w Bielsku-Białej. Zgodnie z planem w całym 2013 r. ma zostać oddane do użytku ponad 700 tys. m kw powierzchni handlowej w całej Polsce. Jeśli uda się zrealizować te ambitne zamierzenia, padnie nowy rekord – dotychczas w żadnym roku nie otwarto tak wielu nowych galerii i centrów handlowych. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nasze zarobki też będą rekordowo wysokie, tak byśmy mogli korzystać ze wszystkich atrakcji nowych obiektów.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. maciejos

    nie zapominajmy, że w podpoznanskich czapurach powstanie fajna mala galeria family house center

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *