CBRE najlepsza w sprzedaży nieruchomości komercyjnych

Data opublikowania: 31 marca 2014

Znamy już najlepszą firmę na świecie zajmującą się sprzedażą nieruchomości komercyjnych. Jest nią przedsiębiorstwo CBRE. To trzeci z kolei triumf tej samej firmy. W dwóch poprzednich latach również udało jej się zdominować globalny rynek nieruchomości komercyjnych.

Pracujący dla niej eksperci twierdzą, że nie wyróżniają się niczym szczególnym, jednak wyjątkowo dbają o to, by świadczone przez nich usługi cechowały się nieprzeciętną jakością i w stu procentach zadowalały wszystkich klientów. Ranking najlepszych przedsiębiorstw z tej branży tworzony jest przez firmę badawczą Real Capital Analytics (RCA).

nieruchomosci komercyjne

Według dokonanych obliczeń, w ubiegłym roku udział przedsiębiorstwa CBRE w całym globalnym rynku nieruchomości obejmującym wszystkie sektory wyniósł 22%. Dane te pozyskano na podstawie szacunków dokonywanych w przeliczeniu wszystkich transakcji rynkowych na dolary amerykańskie. Pod uwagę brano wartość wszystkich transakcji w tych sytuacjach, w których CBRE reprezentowało stronę sprzedającą. Następnie dzielono otrzymaną sumę przez ogólną sumę transakcji dokonanych przez różnych agentów.

CBRE zajęło pierwsze miejsce w kategorii lokali biurowych, przemysłowych, handlowych, ale też tych mieszkaniowych oraz działek deweloperskich. Dokładniejsze obliczenia RCE wskazały, że wartość transakcji, w których udział brała firma CBRE zanotowała w 2013 r. wzrost o 45% w porównaniu do roku poprzedniego. Oznacza to, że łącznie przekroczyła ona 93 miliardy dolarów amerykańskich. Jeżeli natomiast chodzi o cały światowy rynek nieruchomości komercyjnych, to w 2013 r. był on wart ok. 1,2 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu 12 miesięcy zwiększył się o 35%.

A czym dokładnie zasłużyła się w minionym roku firma CBRE? Przede wszystkim, poza tym, że zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży nieruchomości biurowych, mając tym samym udział w rynku sięgający 23,1%, to dodatkowo, osiągnęła najwyższy udział w sektorze nieruchomości handlowych. Wynosił on 17,8%, a łączna wartość sprzedaży dokonanych przy pomocy CBRE wyniosła 12,9 miliarda dolarów. Oprócz tego, firma doradzała przy transakcjach sprzedażowych w przypadku nieruchomości przemysłowych o ogólnej wartości 13,4 miliarda dolarów, co daje jej 31,3% udziału w globalnym rynku. Jeśli chodzi o sprzedaż działek deweloperskich, to CBRE przeprowadziła transakcje warte 2,5 miliarda dolarów, co daje 21,5% udziału w rynku.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *