Ceny mieszkań i domów idą łeb w łeb

Data opublikowania: 11 października 2011

Zastanawiasz się w co zainwestować swoje pieniądze? Czy środki kredytowe przeznaczyć na dom czy mieszkanie? Może przemówi do Ciebie argument, że oba lokale mieszkalne można nabyć w stolicy już za tę samą cenę.

Apartament lub nowoczesne mieszkanie

W najbardziej popularnych dzielnicach Warszawy nowe inwestycje powstają jak grzyby po deszczu. Deweloperzy budują na potęgę. Nowych mieszkań jest pod dostatkiem na Białołęce, Mokotowie czy Targówku. Sporo jest tych dużych obejmującychCeny mieszkań i domów w Warszawie idą łeb w łeb nawet ok. 100 mkw. powierzchni. To już 3 lub 4 pokoje. Ceny apartamentów mieszczą się w granicach 600-800 tys. zł. Zazwyczaj są to lokale z balkonem, piwnicą i miejscem parkingowym. Nowoczesne bloki są ogrodzone i strzeżone, zieleń dookoła nich starannie rozplanowana z wyznaczonymi miejscami do zabawy dla dzieci. Często w budynkach nie brakuje windy, dobrego oświetlenia i przestronnych klatek schodowych.

Dom lub segment

Dla wielu to jednak nie może równać się z wygodą, jaką daje własna działka. Choć niektórych może to zaskoczyć – własny domek można nabyć w dobrej dzielnicy w Warszawie w tej samej cenie co nowoczesny apartament. Segment o powierzchni bliskiej 100 mkw. wraz z dużym ogrodem powierzchnią obejmującym kilkaset mkw. można nabyć już za ok. 500 tys. zł. Do tego garaż, obszerny taras i brak sąsiadów, którzy nierzadko mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Fakt – domy w tej cenie nie są pierwszej nowości. Mają jednak najwyżej kilka lat lub są po gruntownym remoncie, tak by nadawały się do natychmiastowego przyjęcia nowych mieszkańców.

Każdy wybór gwarantuje wysoki standard i komfort użytkowania. Argumentem przeważającym na decyzji będzie więc tutaj styl życia domowników. Ich potrzeby i poczucie przynależności do miejsca oraz poziom tolerancji na ludzi wokół.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *