Dekoracje wielkanocne w mieszkaniu

Data opublikowania: 12 kwietnia 2017

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W przededniu świąt warto pomyśleć o przyjemnych ozdobach, które wprowadzą domowników w szczególny nastrój. Kolorowe pisanki, zajączki, kurczaczki i mnóstwo kwiatów – klimat Wielkanocy to również budząca się do życia przyroda, dlatego dekorowanie domu z okazji Wielkanocy to sama przyjemność.

Warto włączyć w tę czynność najmłodszych, dla których będzie to wielka frajda. Przygotuj szklane wazony, świeże kwiaty, gałązki oraz dużo kolorowego papieru. Przydadzą się też wydmuszki i kupione w sklepie puszyste kurczaczki. Łącząc ze sobą kilka elementów uzyskamy ciekawy stroiki na stół czy drzwi. Niech całe mieszkanie wypełni atmosfera Wielkanocy.

and.one/bigstockphoto.com

Wydmuszki i pisanki

Trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez pisanek i wydmuszek. Można je przygotować na kilka sposobów. Najszybciej będzie z kolorowego papieru, choć są one zdecydowanie najmniej trwałe. Coraz popularniejsze stają się jajka styropianowe, które łatwo wyciąć i ozdobić na wiele sposobów, np. brokatem czy farbą. Są lekkie i wygodne, dlatego można je bez problemu powiesić nad stołem w oknie czy wybić w patyczki i stworzyć wielkanocny bukiet. Jednakże nie może zabraknąć tradycyjnych, kolorowych jajek, które w koszyczkach zapewnią Wielkanocy klimat. W sklepach jest mnóstwo różnych barwników do jajek, może też użyć pisaków.

Kwiaty i dodatki

Hiacynty, żonkile oraz tulipany to wiosenne kwiaty, które kwitną właśnie na Wielkanoc. Świąteczny stół przyozdobiony różnobarwnymi bukiecikami będzie prezentował się wspaniale. Ponadto do kompozycji można dodać zajączka lub kurczaczka (w sklepach dostępne są na wygodnych patyczkach), tworząc świąteczny i zabawny zestaw. Do wycięcia różnych wielkanocnych kształtów przydaje się również filc, który łatwo kupić w markecie budowlanym.

Świeże gałązki i garść słodyczy

Dopełnienie wielkanocnej stylizacji domu mogą być świeżo zebrane gałązki. Niepowtarzalny urok bazi umożliwia wykonania stroika z różnymi świątecznymi dodatkami. Gałązki można również po prostu wstawić do szklanego wazony, by pięknie się prezentowały. Najmłodsi natomiast najbardziej ucieszą się z czekoladowych jajek i zajączków, które ułożone w ładnej misce, będę kusić jeszcze przed śniadaniem wielkanocnym.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *