Dobierz kabinę prysznicową odpowiednią do wnętrza

Data opublikowania: 8 września 2010

Dobierz kabinę prysznicową do wnętrzaKiedy zapadnie już decyzja, że zamiast wanny w łazience ma się pojawić kabina prysznicowa to pojawia się nowy problem, jaka ta kabina ma być.

Rynek akcesoriów łazienkowych jest przeogromny, a modeli kabin nie da się zliczyć. Podzielić je można jednak na kilka grup czy też kategorii. Dzieli się je ze względu na usytuowanie w łazience i tak mamy kabiny przyścienne, narożne zajmujące najmniej miejsca, wnękowe i wolnostojące, stawiane głównie w tzw. pokojach kąpielowych w dowolnym punkcie pomieszczenia.

Standardowa kabina prysznicowa ma wymiary 190x90x90 centymetrów. Najpopularniejsze w Polsce ze względu na małe łazienki są kabiny przyścienne i narożne. Najprostsza konstrukcja to brodzik, który też występuje w kilku kształtach (trójkąta, łuku, prostokąta) i montowane do tego drzwi, szklane lub z tworzywa. Rodzajów otwierania drzwi jest kilka, od takich otwieranych na zawiasach, poprzez przesuwane i składane. Do tego rozwiązania należy też dodać słuchawkę prysznicową, baterię, do której ją przykręcimy. Najtańszy taki zestaw prysznicowy to wydatek około 400 złotych, plus około 70 złotych za najtańsza baterię.

Jednak na topie są teraz gotowe kabiny prysznicowe wyposażone nie tylko w natrysk. Na rynku dostępne prysznice z sauną parową, masażerem i kilkoma strumieniami wody od strumienia górnego po bicze wodne. Można też nabyć kabinę prysznicową z radiem, a nawet z telewizorem. Te też, jak te tradycyjne, bywają narożne jak i prostokątne, a do tego można wybrać takie z niskim albo wysokim brodzikiem spełniającym rolę wanny (można wybrać kabinę z brodzikiem, który ma wymiary dużej wanny z zamontowanym jacuzzi), te z niskimi brodzikami mają zazwyczaj ławeczkę do siadania.

Kabiny występują też w różnej kolorystyce z czystymi lub dymionymi drzwiami. Do tego te najbardziej zaawansowane oferują różnokolorowe oświetlenie wnętrza kabiny. Koszt takiego nowoczesnego urządzenia łazienkowego to wydatek od tysiąca złotych w górę. Do ceny zakupu trzeba doliczyć jeszcze filtry wody, które trzeba zamontować, ponieważ liczne dysze zamontowane w kabinach szybko się zapychają od zakamienionej wody. Przed zakupem trzeba też sprawdzić, czy instalacja wodna w domu jest w stanie dostarczyć do kabiny odpowiednie ilości wody o odpowiednim ciśnieniu. Problemy może też sprawiać instalacja elektryczna. Zwłaszcza mieszkańcy wysokich bloków mogą mieć kłopoty z wodą.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Bożenna

    Ja marzę o takim prysznicu z masażem, ale póki mam małe dzieci to wanna jest bardziej funkcjonalna.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *