„Dom jutra” – konkurs

Data opublikowania: 20 października 2017

Konkurs „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego” jest realizowany w ramach programu Mieszkanie Plus, we współpracy z BGK Nieruchomości oraz Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Konkurs jest skierowany do studentów. Konkurs wystartował 18 października 2017 r., przyjmowanie zgłoszeń ma potrwać do 14 grudnia, a ogłoszenie wyników ma nastąpić 20 grudnia.

Prace konkursowe mają polegać na prezentacji innowacyjnych rozwiązań budowlanych i technologicznych. W konkursie mogą brać udział studenci wyższych szkół artystycznych, uczelni technicznych i uniwersytetów. Konkurs jest skierowany głównie do studentów architektury, lecz mogą w nim brać udział także studenci innych kierunków. Prace można wykonywać indywidualnie lub w zespołach liczących maksymalnie trzy osoby.

Svetlana_Cherruty/bigstockphoto.com

Są do wyboru cztery kategorie:

  • osiedle społeczności jutra – rozwiązania o charakterze urbanistycznym, do wykorzystania w modelowym osiedlu mieszkaniowym;
  • modelowy dom mieszkalny – innowacyjne rozwiązania w obrębie budynku;
  • proces budownictwa dostępnego – budownictwo zapewiające użyteczność i estetykę przy ograniczonych środkach;
  • dom w erze informacyjnej – rozwiązania wynikające z cyfryzacji.

Pomysły zgłoszone do konkursu mają być oceniane przez prof. PW Jana Słyka, Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zakłada się, że mogą one być wykorzystane do konkretnych inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *