Domy mobilne mogą być tańsze

Data opublikowania: 27 kwietnia 2020

Zamknięci w mieszkaniach podczas społecznej izolacji coraz częściej marzymy o domku na odludziu, gdzie można by było delektować się ciszą i naturą. To idealny czas, aby rozejrzeć się za domem mobilnym, który możemy ulokować w wielu miejscach i dosyć łatwo transportować. A w wyniku kryzysu takie domy mogą być tańsze!

Aktualnie wciąż nie można nocować w hotelach i pensjonatach, ale wiosenna, słoneczna pogoda coraz częściej zachęca do odpoczynku na łonie natury. A gdyby tak samemu przetransportować dom i rozłożyć go bez specjalistycznej ekipy w malowniczym miejscu? To możliwe!

ppaa/bigstockphoto.com

Dom mobilny – czym jest?

Dom mobilny to przenośny budynek, który może być wielkości kawalerki, ale także kilkupokojowego mieszkania dla całej rodziny. Mniejsze egzemplarze są wyposażone w kółka, które można samemu transportować. Te większe wymagają ustawienia za pomocą dźwigu. Część z nich jest samowystarczalna, czyli posiada panele słoneczne do wytwarzania prądu, zbiornik na wodę czy kanalizację, dzięki temu możemy je postawić gdzie chcemy – nawet w samym środku lasu.

Modele bardziej zaawansowane technologicznie same się rozkładają i dopasowują nawet do nierównego podłoża. Jeden dzień rozkładania i możemy zamieszkać nad jeziorem, na plaży czy wśród drzew.

Ceny domów mobilnych

W zależności od wielkości, standardu wyposażenia czy zastosowanych w nim technologii dom mobilny może kosztować od ok. 30 do ponad 200 tys. zł. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to warto rozejrzeć się za kupnem używanego.

Jeśli z kolei chcemy mieć dom skrojony pod nasze potrzeby, trzeba zainwestować w projekt. Wtedy możemy dostosować liczbę pokoi, zastosowane technologie czy sposób przemieszczania. Trzeba się jednak liczyć z odpowiednio wyższymi kosztami.

Czas domów mobilnych!

Jak naprawdę niewielu branżom, koronawirus pomógł rynkowi domów mobilnych. Własny dom w odosobnionym miejscu może być dobrym pomysłem na wakacje, kiedy wolimy unikać kontaktu z innymi ludźmi, ale chcemy odpocząć.

Dom mobilny jest również dużo łatwiej utrzymać w sterylnej czystości niż duży hotel, który składa się z wielu pokoi, korytarzy, części wspólnej czy restauracji. Przed przyjazdem kolejnych gości wystarczy zlecić jego ozonowanie, co w pełni usunie wszystkie wirusy i bakterie, które mogą znajdować się na powierzchniach.

Eksperci rynku nieruchomości prognozują zwiększony popyt na tego typu budynki, jednak aktualnie można liczyć na niższe ceny ze względu na to, że część sprzedawców znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i będzie chciała szybko spieniężyć dom. Wtedy można trafić na naprawdę okazyjną ofertę.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *