Drogie mieszkania w najbardziej romantycznych lokalizacjach

Data opublikowania: 23 lutego 2015

Niektórzy marzą o mieszkaniu blisko centrum, inni wolą żyć na jego obrzeżach, niedaleko terenów zielonych. Są jednak też tacy, którzy chcieliby przeprowadzić się w miejsce… romantyczne! Jakie to obszary i gdzie można je znaleźć?

Wybierając mieszkanie, do którego mamy się przeprowadzić, zwracamy zwykle uwagę na jego metraż, standard i lokalizację. Chcemy, by leżało blisko centrum, ale niedaleko terenów zielonych. Są jednak tacy, którzy marzą o życiu w miejscu po prostu romantycznym. Może brzmi to dość zaskakująco, jednak na terenie Polski takie adresy naprawdę można znaleźć.

Romantyczne lokalizacje

fot. neirfy/bigstockphoto.com

Mówiąc o najromantyczniejszych adresach w kraju, eksperci zaczynają od tych znajdujących się w stolicy. Specjaliści twierdzą, że do tej kategorii można zaliczyć ul. Płatniczą w Warszawie. Znajduje się ona na Starych Bielanach, a wiele ze stojących tam budynków powstało w latach 20. XX w. Niskie domy, brukowane drogi, a do tego gazowe latarnie i wszechobecny spokój nadają temu miejscu specyficznego, wspaniałego klimatu. Problemem może być jednak fakt, że chcąc zamieszkać w tym miejscu, trzeba dysponować kwotą min. 2 mln złotych! Równie stare i drogie są domy na Żoliborzu Oficerskim. Ich ceny często sięgają nawet 3 mln zł. Prestiżowa, a do tego romantyczna jest też Saska Kępa na Pradze Południe, a w szczególności tamtejsza ul. Francuska. Jest tu nieco taniej – czasem mieszkania można kupić już za 200 tys. zł.

W Gdańsku najłatwiej byłoby powiedzieć o całym Starym Mieście, lecz za najbardziej romantyczne uznano ulice Długą, Mariacką i Długie Pobrzeże. Klimat tego miejsca to zasługa starych, pięknych zabudowań, ale też często pojawiających się ulicznych grajków i stoisk z pamiątkami. Ceny zaczynają się tu od 230 tys. zł a kończą nawet na kilku milionach. We Wrocławiu zakochanym także najbardziej polecane jest Stare Miasto, a głównie ulice Malarska i Kiełbaśnicza. Na uwagę zasługuje również Plac Solny i cały Ostrów Tumski. Za mkw. znajdujących się tam nieruchomości zapłacimy średnio od 6500 do 8000 złotych.

Romantycznie jest też w Toruniu, a szczególnie w okolicach Bulwaru Filadelfijskiego, gdzie mnogość niewielkich, klimatycznych uliczek zdecydowanie spodoba się zakochanym. Dodatkowo jest tu względnie tanio, bo ceny niektórych mieszkań zaczynają się od 4000 zł za mkw. Olsztyn to kolejne miasto, w którym uwagę zwraca Stare Miasto. Eksperci z Metrohouse szczególnie polecają ul. Prostą. Natomiast w Szczecinie najbardziej romantycznymi miejscami są ulice Moniuszki i Słowackiego, a także ich okolice.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *