Europa. Tu polscy pośrednicy nieruchomości będą rośli w siłę

Data opublikowania: 17 grudnia 2014

CEPI – Europejska Rada Profesjonalistów Rynku Nieruchomości to organizacja, która wkrótce będzie reprezentowała interesy wszystkich pośredników nieruchomości i zarządców pracujących w Europie. Co to oznacza dla Polaków?

Europejska Rada Profesjonalistów Rynku Nieruchomości, czyli CEPI to organizacja, którą utworzono 27 listopada w Dublinie poprzez połączenie organizacji zawodowych CEPI i CEI. Mają do niej należeć 34 organizacje zawodowe pochodzące z różnych krajów naszego kontynentu. Oznacza to, że pod jej skrzydłami znajdzie się ok. 250 tysięcy specjalistów działających w tej branży. Znajdą się wśród nich także Polacy, ponieważ Polska Federacja Rynku Nieruchomości jest członkiem CEPI już od 10 lat.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościamiJuż teraz wiadomo, czym zajmie się CEPI w swojej nowej postaci. Organizacja na pewno będzie odpowiadała za wprowadzenie jednolitych zasad kształcenia specjalistów pracujących na rynku nieruchomości, jednocześnie dbając o wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy narodowymi organizacjami do niej należącymi. Od dłuższego czasu było wiadomo, że CEPI zajmie się pracą nad wprowadzeniem Europejskiej Legitymacji Zawodowej, która ma określać standardy uznawania kwalifikacji zawodowych pośredników we wszystkich krajach na kontynencie. Dbałość o podnoszenie kwalifikacji pracowników ma przekładać się na wyższą jakość świadczonych przez nich usług.

Członkowie Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości nie kryją zadowolenia powodowanego stworzeniem CEPI. Przyznają, że jedna, duża organizacja zrzeszająca wszystkich europejskich specjalistów pozwoli na jeszcze dynamiczniejszy rozwój całej branży. Podkreślają, że współpraca z zagranicznymi ekspertami pozwoli im poznać rozwiązania stosowane na innych rynkach, ale wciąż jeszcze niepopularne w naszym kraju. Liczą na to, że poszerzą swoją wiedzę i będą mogli optymalizować swoje działania. Ponadto zdecydowanie odpowiada im fakt, że wreszcie ktoś będzie reprezentował ich interesy przez jednostkami unijnymi.

Także dla Komisji Europejskiej utworzenie CEPI jest ważnym wydarzeniem, ponieważ organizacja ma stać się dla unijnego podmiotu źródłem opinii i cennych informacji na temat kondycji rynku nieruchomości zarówno w całej Wspólnocie, jak i w poszczególnych krajach członkowskich.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *