Farba tablicowa we wnętrzach

Data opublikowania: 7 grudnia 2016

Farba tablicowa jest oryginalnym rozwiązaniem, które jest coraz częściej spotykane w aranżacjach mieszkań, zwłaszcza zaś pokojów dziecięcych. Dzięki niej jest możliwe uzyskanie na malowanej powierzchni efektu tablicy szkolnej, która jest nie tylko efektowna, ale również bardzo praktyczna. Czym charakteryzuje się farba tablicowa i jakie niesie ze sobą możliwości aranżacyjne? O tym poniżej.

Właściwości farby tablicowej

Farba tablicowa jest wodorozcieńczalną farbą akrylową, która idealnie nadaje się do pokrywania powierzchni z betonu, gipsu, a także drewna, kartonu, płótna, metalu, szkła, itp. Farba nie kapie, a do tego ma świetne właściwości kryjące, co znacząco zwiększa komfort malowania. Pokryta nią ściana charakteryzuje się dużą przyczepnością podłożą oraz odpornością na wilgoć. Nawet przy długoletniej eksploatacji, farba tablicowa nie blaknie, a do tego nie ściera się ani nie wybłyszcza. Co ważne, farby tablicowe są w pełni bezpieczne dla domowników, ponieważ nie wydzielają do atmosfery szkodliwych substancji.

Farba tablicowa

Sposób malowania

Dla uzyskania optymalnych efektów, przed malowaniem należy odpowiednio oczyścić i wyrównać powierzchnię oraz dokładnie wymieszać farbę. Do jej nałożenia wskazane jest wykorzystanie pędzla lub wałka o krótkim włosiu. Dzięki temu ściana będzie bardziej gładka, co zmniejszy ilość zużywanej na nią kredy, a także ograniczy osypywanie się na podłogę pyłów. Zalecane jest nałożenie jednej lub dwóch warstw farby, choć w przypadku farb o rzadkiej konsystencji wskazana będzie również trzecia warstwa. Czas schnięcia farby wynosi ok. 24 godzin, jednak pełne utwardzenie następuje dopiero po 30 dniach, dlatego niewskazane jest w tym czasie rysowanie po ścianie.

Zastosowanie farby tablicowej

Farba tablicowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem w aranżacji pokojów dziecięcych, umożliwiając maluchom malowanie i kreatywne zabawy. W ten sposób można pokryć nie tylko ściany, ale również fronty szaf i blaty stolików, dzięki czemu dziecko będzie dysponowało niemal nieograniczoną możliwością twórczego wyrażania siebie. Farba tablicowa to również świetny sposób na zagospodarowanie ściany w kuchni, umożliwiając zapisywanie przepisów, listy zakupów, a także informacji dla domowników. Rozwiązanie to sprawdzi się również w przedpokojach, salonach oraz innych pomieszczeniach, sprawiając, że nawet nudne wnętrze nabiera oryginalnego charakteru.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *