Fundusz Mieszkań na Wynajem oddaje następne lokale

Data opublikowania: 30 marca 2015

Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje obecnie drugą turę projektu Mieszkań na Wynajem, które od 4 maja br. będą dostępne do zamieszkania w Poznaniu. Jest to 75 mieszkań „wykończonych pod klucz” z umeblowanymi kuchniami, wyposażonymi w sprzęt AGD oraz łazienkami z niezbędną armaturą i pralkami. Dla pierwszych lokatorów przewiduje się możliwość dodatkowego najmu garażu lub miejsce parkingowe. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie, jest zdolność finansowa najemcy, która umożliwia regularne opłacanie czynszu, oraz spełnienie wymogów związanych z najmem okazjonalnym.

Fundusz Mieszkan na Wynajem

Ceny najmu lokali zależne są od metrażu mieszkania i długości trwania umowy. Fundusz Mieszkań na Wynajem gwarantuje niezmienność wysokości czynszu w trakcie trwania umowy najmu i daje możliwość meldunku osobom tam zamieszkałym. Jeżeli mieszkanie wynajmuje kilka osób i stanowią one stronę umowy, to zdolność finansowa rozpatrywana jest łącznie – są to dochody wszystkich osób razem wzięte. Miesięczne opłaty najmu kształtują się następująco:

  • kawalerka – 890 zł, przy umowie na 2-4 lata,
  • 2 pokoje – 1170 zł,
  • mieszkanie trzypokojowe – 1670 zł.

Dodatkowo dochodzi opłata eksploatacyjna i opłaty licznikowe. Nie jest to mała kwota, lecz dla osób nieposiadających zdolności kredytowej na zakup mieszkania, jest to jedyne wyjście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poszukujących lokali do wynajęcia, realizowany przez BGK rynek najmu, stanowi konkurencję dla ofert prywatnych i daje gwarancję sprawnej administracji.

Fundusz Mieszkań na Wynajem działa na zasadach rynkowych, jest alternatywą dla kredytów hipotecznych i daje możliwość zamieszkania w miejscu wybranym przez najemcę, związanym np. z pracą. W ramach projektu, BGK w latach 2015-2017 planuje nabycie budynków i oddanie do użytku mieszkań w największych aglomeracjach takich jak: śląska, łódzka, trójmiejska, krakowska, wrocławska i warszawska. Najbardziej popularne są lokale o mniejszym metrażu, na które liczba chętnych jest duża. Bank Gospodarstwa Krajowego planuje zbudować w całej Polsce około 20 tys. mieszkań pod klucz przeznaczonych na wynajem. Najemcą może być każdy kto przejdzie procedurę weryfikacji finansowej

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *