Hiszpania: kup tam mieszkanie, zyskasz prawo stałego pobytu!

Data opublikowania: 29 maja 2013

Kup dom w Hiszpanii, zyskaj prawo stałego pobytuWielu z nas zauroczonych jest piękną, słoneczną Hiszpanią, dlatego jest ona jednym z najpopularniejszych celów turystycznych wśród Polaków. Chętnie odwiedzają ją również mieszkańcy pozostałych europejskich krajów, którzy zachwycają się wspaniałą pogodą, pięknymi plażami i zabytkami. A może, zamiast co roku wykupować wakacyjne wycieczki, warto zainwestować we własną nieruchomość na Półwyspie Iberyjskim? Teraz jest ku temu najlepsza okazja, ponieważ kupując mieszkanie od razu otrzymamy prawo stałego pobytu. Jak to możliwe?

Rząd hiszpański oświadczył niedawno, że każdy obcokrajowiec, który zdecyduje się na zakup mieszkania w Hiszpanii, będzie mógł otrzymać prawo stałego pobytu. Dzięki temu, kupowanie nieruchomości w tym południowym kraju, po prostu nabierze sensu i być może zachęci innych Europejczyków do przeprowadzki lub przynajmniej do inwestowania w domki wakacyjne. Taka opcja jest dobrym rozwiązaniem zastępującym imigracje zarobkowe do Hiszpanii.

Przy ogromnym bezrobociu trapiącym ten kraj, jego rząd raczej nie może liczyć na przyjezdnych pracowników, którzy będą stymulowali tamtejszą gospodarkę. Dlatego politycy chcą zachęcić obcokrajowców do tego, by przyjeżdżali w celach inwestycyjnych. To również wspomoże hiszpańską gospodarkę i sprawi, że osoby z zagranicy zostawią pieniądze, które podreperują tamtejszy budżet.

Hiszpańscy politycy nie zamierzają długo czekać i już wkrótce w życie ma wejść odpowiednia ustawa, która będzie regulowała kwestie zagranicznych inwestycji dokonywanych na rynku nieruchomości. Tak przynajmniej zapewnił sekretarz stanu zajmujący się gospodarką i pomocą przedsiębiorstwom, Fernando Jimenez Latorre. Zgodnie z jego słowami, zmiany prawne miałyby zostać wprowadzone maksymalnie w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Chociaż Latorre podczas konferencji przedsiębiorców w Madrycie przekazał do wiadomości publicznej większość informacji dotyczących inwestycji cudzoziemców, to jednak wciąż jeszcze nie wiadomo, jaki będzie musiał być minimalny koszt mieszkania, żeby jego nabywca mógł ubiegać się o prawo stałego pobytu na terenie Hiszpanii. Można jednak liczyć na to, że skoro w ciągu najbliższych kilkunastu dni ustawa odnosząca się do stałych wiz pobytowych ma zostać wprowadzona w życie, to już niedługo znane będą też wszelkie szczegóły na temat zasad przydzielania tych dokumentów.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *