Home staging w łazience

Data opublikowania: 15 listopada 2018

Home staging to sztuka prezentacji nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży lub na wynajem w taki sposób, by robiły jak najlepsze wrażenie na potencjalnych nabywcach bądź najemcach. Łazienka należy do tych pomieszczeń, na które oglądający zwracają szczególną uwagę podczas oceny mieszkania. Warto więc poświęcić trochę czasu (choć niekoniecznie wydawać dużo pieniędzy), by dopracować jej wygląd.

Przede wszystkim łazienka musi lśnić czystością i pachnieć świeżością. Tu nie ma kompromisów. Zwłaszcza niedomyta wanna czy, o zgrozo, zaniedbana miska sedesowa robią bardzo złe wrażenie. Wszystko więc szorujemy i odkamieniamy. Pamiętajmy też o miejscach, które łatwo przeoczyć, np. o fugach. Podniszczone fugi można też odnowić malując specjalnym pisakiem albo farbą i małym pędzelkiem. Przemalowanie fug na inny kolor znacząco zmienia wygląd łazienki.

Artazum LLC/bigstockphoto.com

Jeśli mamy zwyczaj suszenia prania w łazience, należy je bezwzględnie zdjąć z suszarki lub po prostu nie prać tuż przed prezentacją mieszkania czy sesją zdjęciową do ogłoszenia. Może się to wydawać oczywiste, lecz w serwisach z ofertami nieruchomości niestety czasem pojawiają się zdjęcia, na których można podziwiać suszące się skarpetki. Składana suszarka powinna być schowana. Jeśli mamy stare linki do suszenia zamocowane nad wanną, najlepiej w ogóle się ich pozbyć.

Niewielu z nas jest takimi fanami porządku i minimalizmu, by na co dzień mieć schowane wszystkie kosmetyki i wyjmować je do każdego użycia. Jednak jeśli chcemy fotografować mieszkanie albo jesteśmy umówieni z potencjalnym nabywcą, powinniśmy na ten czas ukryć kosmetyki, środki czystości, a także urządzenia takie jak suszarki do włosów czy prostownice, gdyż stwarzają wrażenie zagracenia. Możemy pozostawić na widoku parę przedmiotów, które są szczególnie atrakcyjne wizualnie, np. ładne flakony perfum czy ozdobne pojemniki na mydło w płynie. Aby łazienka nie wydawała się pusta po schowaniu kosmetyków, można w niej ustawić dekoracje, np. świeczki zapachowe i małe rośliny doniczkowe.

Dodajmy łazience trochę przytulności i wyrazu za pomocą odpowiednio dobranych tekstyliów i dodatków, takich jak ręczniki, dywanik, zasłona prysznicowa, mydelniczka itp. Powiny być zharmonizowane kolorystycznie i stylistycznie. Jeśli łazienka jest biała lub szara, dobrze będą wyglądały kontrastowe dodatki, np. zielone czy niebieskie.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *