House flipping

Data opublikowania: 15 czerwca 2017

Inwestowanie w branżę nieruchomości to coraz częstsza praktyka. Nowe lokale mieszkalne chętnie wynajmowane są przez studentów czy turystów. Jednak nie tylko nowe budownictwo może przynosić zyski. Renowacja starych mieszkań może okazać się równie opłacalna. Trend, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych, określany jest jako house flipping i oznacza zakup starej nieruchomości, jej odremontowanie i sprzedaż za wyższą cenę.

House flipping opiera się na tanich sposobach odnowienia zniszczonego mieszkania czy całego domu, aby prezentował się atrakcyjnie dla potencjalnych nabywców. Sprzedaż odbywa się szybko, stąd określenie „flipping”. W Polsce ten rodzaj działalności dopiero raczkuje, natomiast w USA to główne zajęcie wielu osób, które dobrze zarabiają na renowacjach i odsprzedaży niedawno nabytych domów. Tańsze nieruchomości wymagające remontu można w kilka tygodni odnowić malując ściany na modny kolor, dokonując drobnej renowacji mebli oraz inwestując w dodatki. Wszystko to sprawia, że mieszkanie prezentuje się nowocześnie i przytulnie. Kluczem do sukcesu w postaci szybkiej sprzedaży nieruchomości jest też właściwa prezentacja odremontowanej nieruchomości. Im więcej chętnych, tym za wyższą cenę można sprzedać taką nieruchomość, a o to właśnie chodzi w house flippingu.

Aleutie/bigstockphoto.com

Osoby zajmujące się house flippingiem nie przeprowadzają gruntownych remontów oraz nie kupują nowych mebli, gdyż najczęściej nowi właściciele zmieniają to wedle własnego gustu. Korzystniej jest zadbać o poprawne działanie instalacji, czystą kuchnię i nowe podłogi, gdyż na to w pierwszej kolejności zwraca się uwagę przy oglądaniu mieszkania na sprzedaż. Zasady działania house flippingu już niejednokrotnie były prezentowane w różnych amerykańskich programach telewizyjnych. Za ich pośrednictwem można poznać całą procedurę renowacji oraz prezentacji nieruchomości. Zyski z takiej działalności okazują się na tyle wysokie, że coraz więcej osób również w Europie podejmuje się pracy przy house flippingu. Warunkiem rozpoczęcia tej działalności jest posiadanie większych środków własnych, które umożliwią zakup pierwszych mieszkań oraz ich odremontowanie.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *