Inwestowanie w nieruchomości za granicą

Data opublikowania: 13 lipca 2017

Coraz więcej Polaków inwestuje w zakup nieruchomości za granicą. Wbrew temu, co może się wydawać, zagraniczne rynki nieruchomości są w ich zasięgu finansowym. Polacy szczególnie zainteresowani się nieruchomościami znajdującymi się na południu. Wynikać to może przede wszystkim z uwielbienia dla ciepłych i turystycznych krajów.

Opłaca się inwestować w kierunki turystyczne, gdyż istnieje duża szansa szybkiego zwrotu kosztów dzięki wynajmie nieruchomości dla turystów. Założyć trzeba także, że mieszkanie z czasem będzie zyskiwać na wartości. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Niektóre rynki odczuły światowy kryzys, a co za tym idzie nieruchomości traciły na wartości. Lokowanie środków w zagraniczne nieruchomości może być bardziej ryzykowne, niż w rynek rodzimy.

CoraMax/bigstockphoto.com

Osoby, które szukają stosunkowo niedaleko nieruchomości na użytek własny lub pod wynajem na sezon letni kierują się najczęściej w stronę słonecznej i ciepłej Bułgarii. W porównaniu z ofertą polskich nadmorskich lokali rynek nieruchomości prezentuje się tam bardzo korzystnie. Wykończone mieszkanie można tam dostać już w cenie od dwóch do trzech tysięcy złotych za mkw. Dla przykładu prawie 60 metrowe mieszkanie znajdujące się w Słonecznym Brzegu w odległości około 200 metrów od plaży to koszt około 113 tysięcy złotych. W polskich kurortach taka cena byłaby co najmniej dwukrotnie wyższa.

Polacy gustują także w Portugalii i Hiszpanii. Jak się okazuje tamtejsze rynki także są w zasięgu ich ręki. Apartamenty nad ciepłym morzem można nabyć już w cenie około 7-8 tysięcy za mkw. Inne rynki, na jakich można zainwestować, to Grecja oraz Bałkany. W Chorwacji apartamenty można dostać już od 9 tysięcy za mkw. W Niemczech ceny nieruchomości zaczynają się od ok 10 tysięcy złotych. Jednak tuż za polską granicą, na terenach dawnego NRD można znaleźć mieszkania w niższych cenach niż w kraju.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *