Inwestujemy w nieruchomości użytkowe

Data opublikowania: 28 marca 2013

Inwestujemy w nieruchomości użytkoweNieruchomości już od dłuższego czasu uchodzą za jedną z pewniejszych i bardziej opłacalnych inwestycji. Wraz z upływem czasu zmienia się jedynie profil nieruchomości, które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów. Obecnie ich uwaga skupia się przede wszystkim na nieruchomościach użytkowych. Wielu z nich decyduje się na kupno hotelu, pensjonatu, restauracji, czy też lokalu komercyjnego pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości użytkowe to doskonała alternatywa dla pozostałych form inwestycji.

Atrakcyjność obligacji i lokat bankowych maleje wraz ze spadkiem ich oprocentowania. Tymczasem specjaliści przewidują, że średnia cena nieruchomości użytkowych w perspektywie najbliższych lat wciąż będzie rosła, co pozwala przypuszczać, że nieruchomości kupione dziś w przyszłości mogą przynieść całkiem przyzwoity zysk. Obecnie stopa zwrotu z inwestycji w nieruchomości wynosi ok. 10% rocznie, a tak wysokiego oprocentowania lokat z pewnością nie znajdziemy w ofercie żadnego banku.

Największych zysków można się spodziewać, kupując nieruchomości położone w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych nad morzem. Warto zwrócić uwagę również na lokale komercyjne położone w centrach miast i dzielnicach biznesowych. Nieco mniejsze, ale równie atrakcyjne zyski oferują nieruchomości położone w górach. Inwestorzy szczególnie chętnie kupują hotele i pensjonaty w Zakopanem i Szklarskiej Porębie. Duża zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości użytkowe może jednak sprawić, że już niebawem nie będzie to tak opłacalne jak obecnie.

Firmy oferujące projekty inwestycyjne związane z nieruchomościami użytkowymi już niebawem mogą obniżyć poziom zysków z nieruchomości. Mając to na uwadze, warto przyspieszyć swoją decyzję o zainwestowaniu oszczędności w nieruchomość komercyjną, jeśli bierzemy pod uwagę taką możliwość. Z drugiej strony, zyski związane z inwestowaniem w nieruchomości wciąż powinny być wyższe niż te, które zapewniają nam lokaty. Obowiązuje tu jedna z podstawowych zasad inwestowania, zgodnie z którą inwestycje o wyższym poziomie ryzyka są w stanie zapewnić nam wyższe zyski. Mimo stosunkowo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, inwestycja w nieruchomości wciąż pozostaje bardziej ryzykowna od umieszczenia pieniędzy na lokacie bankowej, ewentualne zyski powinny być więc wyższe.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *