Inwestycja w dochodową nieruchomość i pomysł na biznes

Data opublikowania: 16 kwietnia 2014

Zamek – w dzieciństwie wielu z nas chciało w nim mieszkać. Jednak w dzisiejszych czasach zdecydowanie rozsądniej będzie zainwestować w taką nieruchomość po to, by móc dorobić się na niej prawdziwej fortuny. Inwestycja w stary, zniszczony zamek jest o tyle dobrym pomysłem, że taki budynek nie jest zbyt drogi. Oczywiście, po zakupie będziemy musieli go odnowić, ale w tej kwestii z pomocą przychodzi nam Unia Europejska. Natomiast, gdy już doprowadzimy zamek do dobrego stanu, możemy zacząć naprawdę sporo na nim zarabiać.

Odrestaurowanie zamku czy innego, starego zabytku może odbywać się na różne sposoby. Oczywiście, zdarzają się osoby, które są w stanie pokryć koszt takich prac z własnej kieszeni, lecz takie sytuacje zdarzają się nader rzadko. Dlatego warto korzystać z pomocy w postaci środków unijnych lub z dofinansowań państwowych. Żeby mieć szansę na ich uzyskanie, trzeba wcześniej dowiedzieć się, jakie programy dofinansowań są aktualnie prowadzone, a następnie wystąpić z wnioskiem o dotację. Można też zaangażować do przedsięwzięcia fundację lub stowarzyszenie zainteresowane odrestaurowywaniem zniszczonych zabytków.

zamekNie wystarczy jednak samo odnowienie budynku. Trzeba jeszcze znaleźć dla niego odpowiednie zastosowanie. Od kilku lat modne jest otwieranie ośrodków odnowy biologicznej w wieloletnich budynkach, udostępnianie ich turystom, jako lokalne zabytki, tworzenie w nich luksusowych restauracji, centrów konferencyjnych, czy po prostu muzeów, których ekspozycje mogą ściśle nawiązywać do historii samego budynku, bądź też do dziejów całej okolicy, w której znajduje się nieruchomość. Grunt, by było to miejsce, które naprawdę zaciekawi ludzi i zagwarantuje nam odpowiednio dużą liczbę odwiedzających czy klientów. Tylko to da nam gwarancję, że utrzymamy tak duży budynek.

Doradcy pracujący dla firmy Lion’s House wyliczyli, że stare zespoły pałacowo-parkowe, a nawet liczące sobie kilka wieków zamki można w naszym kraju kupić w cenach zbliżonych do tych, jakie obowiązują na zwykłym rynku nieruchomości w kategorii mieszkań. Imponujący zabytek może zostać wyceniony tak samo, jak mieszkanie zlokalizowane w większym mieście. Warto jednak pamiętać, że zabytkowa nieruchomość może zapewnić nam niemal dożywotni, naprawdę spory, a do tego regularny przypływ gotówki – trzeba jedynie wywęszyć dobry interes!

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Gość

    Inwestycja w nieruchomość + dobry pomysł i konsekwencja = godne zarobki. zarabiajnanieruchomosciach.pl

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *