Jak wybrać meble ogrodowe?

Data opublikowania: 6 sierpnia 2010

meble ogrodoweW okresie letnim spędzamy wiele czasu na świeżym powietrzu – w ogrodach, na działkach, balkonach i polach namiotowych. Przydają się wówczas zestawy wypoczynkowe. Aby uprzyjemnić sobie czas relaksu czy też spotkanie z rodziną lub znajomymi, korzystamy z foteli, stolików i leżaków, parasoli i tym podobnego wyposażenia. Na rynku istnieje cała gama różnorodnych produktów, dopasowanych zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych klientów.

Najpopularniejszym typem mebli ogrodowych są te wykonane ze wzmocnionego plastiku. Są one łatwe do utrzymania w czystości i lekkie. Producenci mają w ofercie bogaty wybór kolorów, z których najpopularniejsze to biały, czerwony, zielony i niebieski. Do foteli i taboretów można dobrać okrągły, prostokątny lub kwadratowy stół w odpowiednim odcieniu, a także różnobarwne poduszki na siedziska. Dla miłośników opalania przewidziano leżaki z regulowanym oparciem. Zamiast krzeseł możemy kupić ławę.

Wszystkie meble ogrodowe dostępne są samodzielnie lub w zestawach. Właśnie łatwa dostępność, w połączeniu z atrakcyjną ceną, jest przyczyną niesłabnącego zainteresowania meblami plastikowymi. W sezonie letnim możemy kupić je w każdym hipermarkecie, a ceny na przykład foteli zaczynają się już od około 10 złotych. Na dodatek zajmują one niezbyt dużo miejsca, więc niepodzielnie królują na polskich balkonach.

Często kupowane są także meble campingowe. Mają wielu zwolenników ze względu na lekką, stalową konstrukcję i możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów. Siedziska foteli, leżaków i taboretów wykonane są najczęściej z szybkoschnącej tkaniny, ale zdarzają się także z polipropylenu. Stoły również są składane, więc idealnie nadają się na wypoczynek w ogródku działkowym, na wypad pod namiot czy w podróży camperem. Ten typ mebli doceniają także właściciele niewielkich balkonów. Ich ceny nie należą do wygórowanych, za fotel zapłacimy około 30 złotych.

Jeżeli dysponujemy ogrodem, warto zainwestować w trwałe i masywniejsze meble drewniane. Do wyboru mamy drewno krajowe (najczęściej sosnowe), lub egzotyczne: najczęściej Thbeng albo Teak. Zamiast drewna może być też wiklina, rattan, a nawet bambus, choć ceny zestawów wypoczynkowych z tego ostatniego sięgają nawet kilku tysięcy złotych. Na fali popularności spotkań towarzyskich przy grillu, sporym zainteresowaniem cieszą się metalowo-drewniane ławy i długie stoły. Posiadacze ogrodów mogą puścić wodze fantazji, instalując huśtawki, hamaki, wielkie parasole lub fantazyjne altany i pawilony z różnorodnych materiałów.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *