Jak zaprezentować nieruchomość w sieci?

Data opublikowania: 15 kwietnia 2020

Aktualnie, z powodu trwającej pandemii, ciężko jest znaleźć osoby, które są chętne, aby kupić nieruchomość. Wynika to w dużej mierze ze zbliżającego się kryzysu, jednak nie jest to jedyny powód. Oprócz strachem przed kłopotami finansowymi ludzie nie są chętni, aby inwestować w mieszkania czy domy, bo zwyczajnie nie mają ich jak obejrzeć. W jaki sposób możesz zaprezentować mieszkanie w sieci, aby przyciągnęło uwagę potencjalnych kupujących?

Wypromuj ogłoszenie

Pierwsze, co powinieneś zrobić to atrakcyjne zdjęcia. Przyda się również ciekawy opis oferty. Gdy je przygotujesz, powinieneś umieścić ogłoszenie na portalach sprzedażowych oraz w odpowiednich grupach znajdujących się na portalach społecznościowych. To są miejsca, w których istnieje największa szansa na to, że znajdziesz zainteresowanych. Możesz również skorzystać z płatnego promowania ogłoszenia – wówczas nie zginie ono w tłumie innych ofert.

Zdjęcia to nie wszystko

Choć piękne zdjęcia są pierwszym, na co spojrzy potencjalny kupiec, to nie ma szans, aby one same przekonały go do zakupu. I tu zaczynają się schody. Bo jak pokazać chętnemu mieszkanie w czasach pandemii i zakazu przemieszczania się? Ryzyko jest za duże. Dlatego trzeba to zorganizować inaczej. Pamiętaj, Ty też chciałbyś dokładnie obejrzeć nieruchomość, którą zamierzasz kupić. Warto zatem umożliwić klientowi oględziny przez Internet! Ty zyskać potencjalnego kupca a on nie będzie się bał, że płaci za kota w worku.

Wirtualny spacer

To jeden z najlepszych sposobów, aby zaprosić kupców do wystawionego na sprzedaż mieszkania. Będą się czuli niemal tak, jakby odwiedzali je osobiście. Wirtualny spacer nie jest tez wcale taki trudny do zrobienia, jakby mogło się wydawać. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w dobry aparat, najlepiej lustrzankę. Później ustalić punkty w mieszkaniu, w których będziesz stał i robił zdjęcia, obracając się dookoła własnej osi. Pamiętaj o tym, aby zdjęcia miały elementy wspólne – inaczej ciężko będzie wszystko połączyć w spójną całość. Końcowym etapem przygotowania wirtualnego spaceru będzie wrzucenie zdjęć do specjalnego programu, który niemalże sam (z odrobiną Twojej pomocy) wygeneruje mapę. I gotowe!

Rzut z góry

Nie zapomnij o tym, aby przygotować plan mieszkania widzianego z góry. Zainteresowany powinien mieć pełną informację o rozkładzie pomieszczeń oraz o tym, jaki poszczególne pokoje mają metraż. Taki rzut z góry jest absolutną koniecznością dla każdego, kto chce kupić mieszkanie.

Nagraj film

Możesz również nagrać film, gdzie dokładnie pokażesz każdy zakamarek mieszkania. Takie wideo prześlij potencjalnemu kupcowi. Pamiętaj jednak o tym, aby uchwycić na nim jak najwięcej. To nie może być film, gdzie nagrasz tylko przelotnie salon i kuchnię. Przygotuj się do tego – zastanów się co chcesz wyeksponować a co delikatnie ukryć. Na jakie pomieszczenie warto będzie poświęcić więcej czasu a na jakie mniej? Schowek na miotły wystarczy pobieżnie przelecieć kamerą, ale już kuchnia powinna być porządnie sfilmowana.

Połącz się z kupcem na wideo czacie

To również dobry pomysł. W czasie rzeczywistym będziesz mógł oprowadzić zainteresowanego po mieszkaniu, pokazać mu szczegółowo to, co go interesuje i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które zrodzą się w jego głowie. Prawie tak, jakby Cię odwiedzić i zobaczył lokal na własne oczy. Warto jednak, abyś wcześniej się dobrze przygotował – posprzątał mieszkanie i zastanowił nad możliwymi pytaniami, jakie możesz otrzymać.

Nie jest łatwo dobrze zaprezentować swój lokal, gdy nie ma możliwości zaproszenia zainteresowanego na oględziny. Jednak dzięki rozwiniętej technologii istnieją alternatywne sposoby, które możesz wykorzystać, aby pokazać kupcom lokal. Warto je wykorzystać.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *