Jest nowy fundusz na rynku polskich nieruchomości

Data opublikowania: 2 września 2015

Działający od 20 lat na terenie krajów nadbałtyckich prywatny fundusz inwestycyjny BaltCap we wrześniu bieżącego roku sfinalizuje transakcję włączenia BPT Real Estate do swojego portfela inwestycyjnego. Jest to spółka zarządzającą od lat nieruchomościami komercyjnymi w Polsce, Estonii, Łotwie i na Litwie, która rozwijała się bardzo dynamicznie i jest wiodąca jako dostawca usług w rejonie państw nadbałtyckich.

BaltCap inwestuje i kontroluje ponad 30 firm z regionu, w które zainwestował ponad 150 mln euro w ciągu ostatnich pięciu lat. Fiński inwestor Northern Horizon Capital sprzedał wszystkie akcje BPT, a jego głównym celem jest zarządzanie i doradztwo inwestycyjne w zakresie nieruchomości. Coraz większą rolę w rozwijającym się rynku nieruchomości odgrywają inwestorzy instytucjonalni. Inwestycja BPT w wysoce wykwalifikowany personel, jakość usług i doświadczenie pozwoli na utrwalenie naszego wizerunku na rynku nieruchomości. Jako niezależny zarządca nieruchomościami planuje się budowę atrakcyjnych produktów inwestycyjnych zarówno dla klientów skandynawskich, nadbałtyckich, jak i niemieckich.

Nowy fundusz na rynku nieruchomościBPT zatrudnia 80 specjalistów wysokiej klasy zarządzających ponad 150 obiektami o łącznej powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych. Doświadczenie, profesjonalizm i sieć doradców wnosi wiele do sukcesu spółek portfelowych. Najwyższa jakość usług, działalność zgodnie ze standardami prawnymi i etycznymi, wzmacnia naszą pozycję niezależnego partnera dla inwestorów w nieruchomości krajów nadbałtyckich i w Polsce. Firma zarządza nieruchomościami w Warszawie: Medical House, Żelazna Center, Dominanta Praska oraz biurowcem przy Obrzeżnej, natomiast w Gdyni obiektem BBC.

Rozwój rynku nieruchomości krajów nadbałtyckich, nadąża za rozwojem rynku Europy Zachodniej, dlatego też usługi niezależnego zarządzania nieruchomościami oraz doradztwa są coraz bardziej poszukiwane. Planowane jest rozszerzenie usług i rozwój działalności w zakresie domów opieki i gruntów rolnych.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *