Kolejne nieruchomości PKP SA na sprzedaż

Data opublikowania: 10 czerwca 2013

Kolejne nieruchomości kolejowe wystawione na sprzedażPKP wystawia na sprzedaż swoje kolejne nieruchomości. Tym razem pod młotek pójdą między innymi lokale i grunty położne w zachodniej Małopolsce. Oferty są dość korzystne, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. 17 czerwca odbędzie się na przykład przetarg na sprzedaż działki z przystankiem kolejowym położonej w Grodzisku.

Budynek nie był użytkowany od ponad 11 lat, przez co jego stan techniczny pozostawia obecnie wiele do życzenia. Cena wywoławcza za pół hektarową działkę w pobliżu Skawy, na której znajduje się ten budynek to 25 600 zł. Oprócz niej w skład majątku PKP wchodzi jeszcze ok. 101,3 tysięcy różnych działek o łącznej powierzchni rzędu 106 tysięcy ha. Zainteresowani kupnem mieszkań należących do PKP powinni natomiast zwrócić uwagę na mieszkanie oferowane do sprzedaży w Chrzanowie. Lokal jest położony na pierwszym piętrze budynku ulokowanego przy ulicy Puchalskiego. Ma powierzchnię 48,5 metra kwadratowego, a jego cena wywoławcza to 108 500 zł netto. Przy ulicy Szafera znajduje się lokal o takiej samej powierzchni, do którego przynależy również piwnica. Cena wywoławcza to 107 500 zł. Za największe z mieszkań PKP sprzedawanych w Chrzanowie trzeba będzie zapłacić co najmniej 134 500 zł. Taka będzie bowiem cena wywoławcza tego ponad 60-metrowego mieszkania.

Na sprzedaż zostanie wystawionych również kilka mieszkań w Oświęcimiu. Oprócz lokali i budynków PKP sprzedaje również budynki dworcowe. Na liście nieruchomości, które mają być sprzedane jeszcze w tym roku znajdują się 52 dworce. Zainteresowani mogą nabyć je na własność, ale również wynająć lub wydzierżawić. Obecnie we władaniu PKP znajduje się 2700 budynków dworcowych. Swoją pierwotną funkcję spełnia zaledwie około 1000 z nich. Pozostałe powinny zostać jak najszybciej sprzedane lub wynajęte po to, by przestać przynosić straty.

Problem w tym, że chętnych do inwestowania w dworce brakuje. Przykładowo, trzy lata temu wojewoda małopolski ogłosił listę dworców na sprzedaż, na której znalazło się aż 51 budynków. Zainteresowanie ich kupnem czy wynajmem było jednak niemal zerowe. W zaledwie kilku przypadkach pojawili się chętni, ale negocjacje nie zaowocowały jak do tej pory sfinalizowaniem żadnej transakcji. O tym, czy sprzedaż lokali i gruntów wystawianych na sprzedaż w tym roku zakończy się lepszym rezultatem przekonamy się już niebawem.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *