Kuchenne rewolucje – sposoby na nadanie nowego wyglądu wysłużonej kuchni i jej sprzętom

Data opublikowania: 4 października 2010

Każdy z nas chciałby mieć piękny, nowocześnie wyposażony dom, jednak nie zawsze jest to możliwe ze względów finansowych czy też warunków lokalowych. Co zrobić, jeżeli brak nam funduszy na generalny remont, a chcielibyśmy odświeżyć naszą kuchnię?

Nic prostszego. Możemy na to znaleźć bardzo dużo ciekawych pomysłów, które pozwolą nam w niedrogi sposób odnowić naszą kuchnię i przeprowadzić w niej kuchenną rewolucję. Wystarczy tylko, abyśmy zagłębili się w ten temat, a pomysły same będą do nas płynęły.

Gdy sen z powiek spędza nam wygląd naszych szafek kuchennych, możemy się uśmiechnąć i już się tym nie martwić oraz przejść do działania. Pierwszą metodą, jaką jesteśmy w stanie zastosować w naszej regeneracji jest wykorzystanie okleiny, którą możemy znaleźć praktycznie w każdym sklepie budowlanym i meblowym. Sposób ten jest bardzo prosty i każdy, kto ma odrobinę chęci i samozaparcia może to uczynić. Wystarczy, abyśmy dobrali odpowiednią okleinę, dobrze ją spasowali z wymiarami frontów szafek i przykleili, a nasza szafka na pewno zmieni swój wygląd na lepszy i nowszy.

Jednak, gdy ktoś nie chce okleić całych przodów szafki, a marzy mu się ubarwienie tylko ich części, wystarczy sięgnąć po szablony. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna i modna, a dzięki temu kuchnie mogą zyskać nową szatę, ciekawszą i przytulniejszą. Wystarczy, abyśmy kupili gotowy,plastikowy bądź wykonany z innego materiału szablon lub zrobili go sami, a następnie pomalowali go w taki sposób, jaki tylko przyjdzie nam do głowy i w takim miejscu, jakie sami sobie wybierzemy. Będzie to dla nas również dobra zabawa, przy której zapomnimy o otaczającym nas świeciKuchenne rewolucjee i problemach.

Bardziej atrakcyjny wygląd możemy nadać również kafelkom znajdującym się na ścianach jak i na podłodze. Wyczarować na nich możemy wszystko to, co przyjdzie nam do głowy wykorzystując farby do ceramiki i szablon. Przy użyciu pędzelka, którym nanosimy farbę na kafelki, stworzyć możemy nasze własne, małe arcydzieła, które podziwiane będą przez gości odwiedzających naszą kuchnię. Pamiętać musimy, że farby tego typu schną o wiele dłużej od takich zwykłych, dlatego na efekt końcowy będziemy musieli trochę poczekać.

W sklepie z artykułami papierniczymi znajdziemy także farbki w postaci mazaków, z których zrobić możemy witraże. Należy nanieść za pomocą tych mazaków wzór np. na koszulkę do dokumentów i poczekać aż wyschnie. Gotowy malunek będziemy mogli przykleić na dowolny mebel w naszej kuchni. Takie witraże w przepiękny sposób ozdobić mogą naszą lodówkę, zmywarkę czy kuchenkę mikrofalową.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *