Materac piankowy a sprężynowy

Data opublikowania: 14 grudnia 2020

Higiena snu jest bardzo ważna. Od tego, jak się wyśpisz, zależy to, jak efektywny będziesz w ciągu dnia. Pamiętaj, że nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z elementów, o które musisz zadbać, jeśli chcesz się wysypiać, jest odpowiedni dobór materaca. Piankowy czy sprężynowy? Oto jest pytanie (na które znajdziesz odpowiedź poniżej).

Czemu wybór materaca jest ważny?

Źle dobrany materac może mieć fatalny wpływ na Twoje codzienne samopoczucie. Ból głowy, pleców, niewyspanie, uczucie połamania – to tylko nieliczne, z przykrych konsekwencji wynikających ze spania na „byle czym”. Nie oznacza to jednak, że materac piankowy albo sprężynowy zawsze będzie lepszy dla każdego. To błędne przekonanie, bo ich nie da się porównać. Każdy powinien bowiem swój materac dobierać indywidualnie pod siebie. To, że Tobie służył będzie materac piankowy, nie oznacza, że będzie on dobry również dla kogoś innego. Przy wyborze nie sugeruj się zatem opiniami znajomych, tylko poznaj zalety i wady obu rodzajów materaca.

Klasyka, czyli materac sprężynowy

Przez wiele lat wybór był łatwy. Niegdyś nie było bowiem konkurencji. Materace sprężynowe są wygodne, trwałe i dobrze amortyzują ruchy partnera, jeżeli śpi na nich więcej, niż jedna osoba. Dzięki sprężynom, są one wyjątkowo wygodne dla par. Dlaczego? Otóż uginają się one jedynie w tym miejscu, w którym jest nacisk na sprężynę. Dzięki temu mogą spać na nich osoby o różnej ciężkości, a mimo to jest im wygodnie.

Nowoczesne materace piankowe

Niezwykła sprężystość tego typu materaców jest przyczyną, dla której można na nich leżeć bez końca. Są bardzo komfortowe. Materace piankowe są doskonałą alternatywą dla alergików. Zbudowane są bowiem w taki sposób, że nie osadza się w nich kurz ani roztocza, które są przyczyną przykrych dolegliwości. Świetnie sprawdzą się również dla osób, które mają problemy z bólami kręgosłupa i migrenami. Wywierają one bowiem minimalny ucisk na ciało i idealnie się do niego dopasowują. Warto również wspomnieć, że technologie, przy których tworzone są materace piankowe wciąż idą do przodu.

Każdy ma inne potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem przy wyborze materaca byłaby wycieczka do sklepu i przetestowanie ich na własnej skórze. Nie ma bowiem jednego, uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *