Mieszkania w dawnej cukrowni – Lublin

Data opublikowania: 26 stycznia 2021

W Lublinie w miejscu dawnej cukrowni powstaną komfortowe mieszkania pod wynajem. Inwestycja powstanie w ramach rządowego programu Mieszkania Plus, z którego chętnie skorzystają liczni mieszkańcy Lublina. Wkrótce mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane, gdyż inwestycja ma być gotowa za niecałe trzy lata. Projekt osiedla nie jest jeszcze znany, ale najprawdopodobniej będą to średniej wielkości mieszkania z przestronnym balkonem oraz wygodnym dostępem do szkół, przychodni medycznych oraz różnych sklepów.

Cukrownia Lublin była flagowym zakładem pracy na Lubelszczyźnie. Została założona w 1895 roku i aż do 2010 roku prowadziła działalność produkcyjną. W wyniku restrukturyzacji fabryka została zamknięta, a rozległy teren pofabryczny stał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Do tej pory tereny dawnej Cukrowni Lublin były dzierżawione przez ośrodki szkolenia kierowców ze względu na utwardzoną nawierzchnię. Teraz zostaną wykorzystane pod budownictwo wielomieszkaniowe. Działkę pod budowę budynków mieszkalnych o powierzchni 1,5 hektara już wykupiła spółka PFR Nieruchomości. W ciągu kilkudziesięciu miesięcy mają tu powstać komfortowe lokale dla potrzebujących mieszkańców Lublina.

Inwestycja realizowana jest przy ul. Krochmalnej. Nowe osiedle składać się będzie z dwóch budynków, w których powstanie aż 220 mieszkań. Lubelskie osiedle będzie kolejnym w województwie lubelskim skierowanym do beneficjantów programu Mieszkanie Plus. Kilka lat temu ponad sto mieszkań oddano do użytku w Białej Podlaskiej, trwa też budowa nowego osiedla w Świdniku. Atrakcyjnie położona działka w centrum Lublina z pewnością sprawia, że pojawi się dużo chętnych na nowo powstałe mieszkania. W sąsiedztwie nie brakuje różnych punktów usługowych, handlowych oraz ośrodków edukacyjnych i medycznych. W pobliżu kompleksu powstać ma też Dworzec Metropolitalny, co z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju tej okolicy. PFR Nieruchomości szacuje, że budowa zakończony w się drugim kwartale 2024 roku.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *