Mieszkania w Krakowie sprzedają się nieźle

Data opublikowania: 17 maja 2013

Mieszkania w Krakowie sprzedają się nieźleFirma deweloperska Atal SA zaprzecza zasadom, jakie mogłyby panować na rynku nieruchomości w związku z kryzysem czy zakończeniem programu „Rodzina na swoim”. W kwietniu firma zanotowała rekordową liczbę rezerwacji mieszkań, bo aż 119, natomiast sprzedać udało się 72 mieszkania. Najpopularniejsze lokale to te w Krakowie i we Wrocławiu.

W związku z tak dobrymi wynikami, spółka postanowiła w 2013 roku kontynuować realizacje poszczególnych projektów. W ich wyniku ma powstać aż 1500 mieszkań. Tak wysoka sprzedaż jest według analityków skutkiem obniżenia stóp procentowych, dzięki czemu kredyty hipoteczne są tańsze. Wzrosła też w ten sposób zdolność kredytowa Polaków planujących zakup mieszkania. Zbigniew Juroszek, Prezes Atal SA w jednej ze swoich wypowiedzi przyznał, że rosnące zainteresowanie mieszkaniami ze strony Klientów pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem. Rekordowa sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku uplasowała spółkę w trójce najprężniej działających deweloperów w Polsce.

Poza inwestycjami, dzięki którym na rynku ma się pojawić 1,5 tysiąca nowych mieszkań, firma chwali się poszerzeniem banku ziemi o nowe grunty w najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych lokalizacjach, czyli w Warszawie i Krakowie. W Krakowie zresztą firma zajmuje niepodzielnie pozycję lidera i właśnie wprowadziła na rynek nowości. W tej chwili trwają ostatnie prace przy kolejnym etapie budowy Bronowice Residence 3B, a pod koniec tego roku ruszy drugi etap City Towers Czyżyny. Dzięki tym inwestycjom w samym Krakowie powstanie 750 mieszkań.

We Wrocławiu również praca wre. Całkiem niedawno, bo wraz z nadejściem wiosny rozpoczęła się realizacja projektu Dyrekcyjna 33 oraz czwarty etap budowy osiedla domów Ville Murano, cieszącego się niemałą popularnością. Prawdopodobnie jesienią 2013 roku wystartuje budowa inwestycji na ulicy Dmowskiego 19 i Na Polance. Tym sposobem we Wrocławiu Atal SA wybuduje 500 nowych mieszkań. Ponad połowę mniej, bo 225 nowych lokali powstanie natomiast w Łodzi.

Sama firma istnieje na rynku już od 20 lat, a w tym czasie zdążyła wyspecjalizować się w budowaniu kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych. Przeważnie działa w największych miastach Polski. Obecnie prowadzi 15 projektów inwestycyjnych w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *