Mieszkania z rynku wtórnego sprzedają się wolno

Data opublikowania: 6 października 2011

Mieszkanie z rynku wtórnego sprzedaje się wolnoWydawałoby się, że stolica to raj dla wszystkich, którzy chcą sprzedać nieruchomość. Okazuje się jednak, że pozbycie się mieszkania w Warszawie nie jest wcale takie proste, a na pewno nie szybkie.

Warszawa – ośrodek biznesowy i akademicki. Zapotrzebowanie na lokale mieszkalne jest zatem ogromne. Popyt na własne M nie idzie jednak w parze z powodzeniem sprzedających. Według najnowszych danych od momentu zamieszczenia oferty sprzedaży mieszkań do zrealizowania transakcji mija średnio 101 dni – to statystyki dotyczące trzeciego kwartału 2011 roku. Choć może się to wydawać dziwne – to optymistyczna wiadomość dla sprzedających – jeszcze na początku 2011 roku, znalezienie klienta zajmowało o miesiąc dłużej.

Tymczasem miastem, w którym najłatwiej o klienta na używane mieszkanie jest Wrocław.  Tendencja ta utrzymuje się już od stycznia 2011 roku. Niewykluczone jednak, że sytuacja właścicieli mieszkań na sprzedaż ulegnie pogorszeniu. Wszystko dlatego, że zaczęły już obowiązywać nowe regulacje programu „Rodzina na swoim”. Zgodnie z nimi nabywcom trudniej będzie znaleźć odpowiednie lokum, które kwalifikuje się do dopłat do części odsetek kredytu. Najtrudniej będzie im właśnie w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Można założyć więc, że sprzedaż mieszkań z drugiej ręki w ramach rządowego programu już się skończyła.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *