Moda na beton architektoniczny we wnętrzach

Data opublikowania: 10 kwietnia 2013

Beton architektoniczny jest coraz popularniejszym materiałem wykorzystywanym nie tylko przy pracach elewacyjnych, ale również przy dekorowaniu wnętrz. Występuje on w różnych postaciach, dzięki czemu jego zastosowanie jest tak wszechstronne. Można używać go w formie płyt lub gotowych wyrobów takich, jak choćby blaty, okładziny czy też elementy wyposażenia łazienek.

Moda na tworzenie aranżacji wnętrz przy użyciu betonu architektonicznego pojawiła się stosunkowo niedawno. W jej rozpowszechnieniu pomogły lofty, które są w ostatnich latach jednym z ciekawszych pomysłów na mieszkanie. To właśnie w nich często spotykane są elementy betonowe, które nadają pomieszczeniom raczej surowego, ale jednocześnie nowoczesnego i oryginalnego charakteru.

Wystrój wnętrz tworzony przy wykorzystaniu betonu architektonicznego musi być dokładnie przemyślany, by udało nam się uzyskać oczekiwany rezultat. Jak podkreślają eksperci, należy zadbać o to, by całość sprawiała wrażenie spójnej i w pełni dopracowanej. TrzeModa na beton architektoniczny we wnętrzachba także pamiętać o tym, by stosować odpowiednie dekoracje. Zwykle nie sprawdzają się te tradycyjne, które stanowią zbyt duży kontrast z „zimnem” betonu. Dlatego też, musimy zastanowić się, co pasuje do tego typu elementów.

Według specjalistów, ściany i sufity mogą być ozdabiane np. drobną grafiką. Najlepiej, by była ona monochromatyczna. Pozostanie delikatna i nie będzie gryzła się z prostotą betonu. Da estetyczny efekt, który złagodzi wystrój wnętrza. Betonowe ściany świetnie komponują się też z prawidłowo dobranymi obrazami. Należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę tak, by współgrała ona z tłem. Żeby beton architektoniczny wyglądał modnie i elegancko, warto złagodzić aranżację łącząc go z miękkimi materiałami, którymi będą obszyte meble.

Poza zastosowaniem większych elementów betonu, można również skorzystać z okładzin betonowych. Takie płyty mogą być z powodzeniem stosowane w klasycznych budynkach, np. zamiast standardowej okładziny czy zamiast tynku. Ciekawie prezentują się też gotowe, betonowe elementy wyposażenia takie, jak np. umywalki czy blaty kuchenne. Ze względu na dużą odporność betonu architektonicznego na wilgoć, jest on idealnym materiałem do stosowania w kuchniach i łazienkach.

Jeśli mamy obiekcje związane z zastosowaniem betonu w mieszkaniu, a jednocześnie chcemy wpasować się w aktualne trendy, to możemy zastąpić go tynkiem dekoracyjnym, który w dużej mierze przypomina elementy betonowe. Może on imitować zarówno beton gładki, płyty betonowe, jak i beton szalunkowy.

Podobne artykuły

2 komentarze

  1. Pasek

    Produkujemy własnie taki beton, zapraszamy do kontaktu. +48 503 184805

  2. AGMAinvest

    Faktycznie – w aranżacji wnętrz beton architektoniczny jest aktualnie bardzo popularny. Miałam okazję ostatnio widzieć aranżację łazienki, gdzie zostały użyte betonowe elementy – efekt niesamowity! Tym bardziej dla kogoś kto lubi nowoczesne, surowe i nieszablonowe aranżacje.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *