Moda na własne M na strychu

Data opublikowania: 7 czerwca 2013

Moda na własne M na strychuStrychy zaadoptowane na lokale mieszkalne stają się w Polsce coraz popularniejsze. W ich rozpowszechnianiu pomaga działalność niektórych miast. Np. łódzki Urząd Miasta zdecydował się udostępnić strychy niektórych budynków tym mieszkańcom, którzy zgłoszą najlepsze projekty zagospodarowania i zrzekną się swoich dotychczasowych lokali. Wnioski można składać do 24 czerwca b.r. Warunkiem jest brak zaległości w opłacaniu czynszu za poprzednie lokum.

Jak przyznaje prezydent Łodzi, a wraz z nią większość miłośników mieszkań tworzonych na poddaszach, takie miejsce nie nadaje się dla każdego. Przede wszystkim, trzeba bowiem wykazywać się sporą kreatywnością, aby zaaranżować strych w sposób, który zapewni nam przytulne i funkcjonalne mieszkanie. Często musimy się przy tym liczyć m.in. z dość niskimi stropami, spadzistymi dachami, które zniekształcają wnętrze. Dla niektórych osób takie warunki mogą stanowić poważne niedogodności. Dla innych będą jednak inspirujące i zachęcą do tworzenia oryginalnych projektów, na podstawie których powstaną nieszablonowe wystroje wnętrz.

Trzeba jednak pamiętać, że strychy udostępniane do przerobienia na mieszkania, mogą być w lepszym lub gorszym stanie. Czasem musimy przygotować się na całkiem spory wydatek. Tym bardziej, że jeśli zdecydujemy się na kompletne umeblowanie strychu, to być może niezbędne będą meble produkowane na zamówienie. Wynika to ze specyficznych gabarytów takich lokali.

Dużą zaletą mieszkań urządzanych na strychach jest fakt, że często są tańsze od standardowych lokali. Poza tym, pozwalają wykazać się osobom o szczególnej wyobraźni, ponieważ dają dużo więcej ciekawych możliwości aranżacyjnych niż te tradycyjne. Warto także zaznaczyć, że w największych miastach Polski udostępniane są głównie strychy znajdujące się w centrach miast. Dzięki temu, ich lokatorzy mają blisko do najważniejszych punktów, a dodatkowo, mogą liczyć na ciekawe widoki z okien.

Profesjonalni projektanci wnętrz zaznaczają, że strychy do adaptacji na zwykłe mieszkania powinny zachęcić głównie młodych ludzi i wszystkich tych, w których drzemie artystyczna dusza. Chociaż w zależności od aranżacji, można uzyskać różnorodne efekty, to jednak powszechnie uważa się, że najczęściej ostateczny wystrój zaadoptowanego strychu daje wrażenie zaskakującej przestrzenności. To natomiast daje poczucie wolności.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *