Modne wnętrza w 2020 r.

Data opublikowania: 17 stycznia 2020

Rok 2020 w branży wnętrzarskiej będzie rokiem natury i funkcjonalności. Do łask wrócą też etniczne dodatki inspirowane Czarnym Lądem. Wszystko ma służyć podkreśleniu integralności człowieka z przyrodą. Modne będą wnętrza w minimalistycznym, ale funkcjonalnym stylu. Poniżej przybliżamy kilka najsilniejszych trendów, jakie będą widoczne w aranżacjach mieszkań w najbliższym czasie.

Po pierwsze, kolory ziemi

Butelkowa zieleń, popielaty brąz i granat będą często zdobić ściany nowych pomieszczeń. Modna paleta barw uzupełniona jest o bardziej intensywne opcje jak neo mint, czyli neonowy odcień zieleni. Niezwykle soczysta barwa sprawdzi się w przypadku odważniejszych aranżacji. Natomiast przytulny pokój uzyska się za sprawą ciepłych odcieni brązu czy rudości, które doskonalone współgrają z naturalnymi dodatkami.

alenkasm/bigstockphoto.com

Po drugie, dużo żywej zieleni

Biofilia to trend, w którym dominującym dodatkiem w pokoju są żywe rośliny. Kwiaty doniczkowe pięknie się prezentują i jednocześnie dbają o czyste powietrze w całym domu. Fantazyjnie doniczki dopełnią całą przestrzeń różnymi kolorami i fakturami. Rok 2020 ma obfitować w wysokie kwiaty i pnące rośliny, który wić będą się na ścianach lub sufitach.

Po trzecie, meblarski recykling

Ekologiczną postawę można wyrażać także przez meble, dając im drugie życie. Wiekowe komody czy stoły łatwo samodzielnie odrestaurować, tworząc unikatowy mebel na kolejne lata. Ponadto meble można wykonać samemu jak np. łózko z palet. Drewniany deski wystarczyć pomalować i zaimpregnować oraz solidnie połączyć. W ten sposób powstanie prosta rama łóżka, którą dopełni wygodny materac.

Po czwarte, powrót do korzeni

Poza bujną roślinnością stylowe wnętrza w 2020 roku posiadać będą dodatki nawiązujące do kultury afrykańskiej. Mogą to być charakterystyczne maski, posągi czy tkaniny w etniczne wzory, które mogą zarówno służyć jako dywanik lub nietypowy obraz. Wskazane są też miękkie welurowe poduszki lub koce, dzięki którym pomieszczenia zyska przytulny klimat. Ponadto nadal na topie są lustra z nieregularni ramami.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *