Monitoring domu – jak wybrać?

Data opublikowania: 8 listopada 2018

Bezpieczeństwo we własnym domu to cel nadrzędny, dlatego w przypadku posiadania cennych przedmiotów warto zainstalować nowoczesny monitoring, który odstraszy potencjalnych złodziei.

Ponadto kamery odnotowują każdą nieproszoną aktywność w okolicy domu i zarejestrują różne działania np. wandalizm.  W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i będziemy czuć się bezpiecznie również podczas dłuższych wyjazdów. Kamery rejestrują wszystko, ale za sprawą nowoczesnych technologii można mieć zdalny podgląd przez Internet i reagować na bieżąco.

mikeledray/bigstockphoto.com

Zapewnienia bezpieczeństwa bliskim i całemu dobytkowi to priorytet, dlatego instalacja specjalnego zestawu i oprogramowania wykonywana jest coraz częściej, również u osób prywatnych. Nie zawsze jednak zastaw do monitoringu musi być bardzo rozbudowany i składać się z kilkunastu urządzeń. Niekiedy jedna kamera wystarczy, by czuć się komfortowo, zwłaszcza w przypadku niewielkiego domu jednorodzinnego. Natomiast CCTV, czyli telewizja przemysłowa sprawdza się w przypadku zakładów pracy i dużych posiadłości, gdzie niezbędne jest monitorowanie obrazu z różnych punktów w tym samym czasie. Ważne jest odpowiednie rozplanowanie montażu kamer, aby znajdowały się w one w najbardziej newralgicznych punktach i skutecznie odstraszały złodzieja. Najczęściej jest to brama wjazdowa, balkon, drzwi główne oraz garaż.

Współczesne kamery rejestrujące posiadają wbudowany dysk twardy o dużej pojemności, dlatego umożliwiają powracanie do nagranych materiałów. W razie napadu taki materiał jest bezcenny dla organów ścigania i szybciej pozwala złapać przestępcę. Popularne są też kamery z funkcją podłączanie do sieci WiFi, dzięki której obraz transmitowany jest przez internet za pomocą specjalnej platformy. Obecny sprzęt nagrywa obraz w bardzo dobrej jakości HD 1080p lub nawet Full HD 4MP, dzięki czemu rozpoznanie osoby na filmie nie zajmuje dużo czasu.

Wybierając zestaw do monitoringu należy wrócić uwagę właśnie na jakość obrazu oraz klasę szczelności, która określa, czy kamera będzie właściwie pracować w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Sprzęt powinien być odporny na pyłki, wilgotność oraz mróz.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *