Najdroższe i najtańsze nieruchomości w 2017 r.

Data opublikowania: 5 stycznia 2018

Najdroższe nieruchomości w Polsce są wciąż w Warszawie. Dwa metry kwadratowe mieszkania w centrum stolicy kosztują tyle co całe mieszkanie w Nowej Soli.

Najdroższą inwestycją w kraju jest wieżowiec Cosmopolitan zlokalizowany niedaleko Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ma 160 metrów wysokości i 44 piętra. Od ósmego piętra wzwyż znajdują się luksusowe lokale mieszkalne o powierzchni nawet kilkuset metrów kwadratowych. Są one w pełni wyposażone i wykończone. Na samej górze ulokowano także dwupiętrowe apartamenty. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców jest strefa relaksu z klubem fitness, siłownią, sauną, jacuzzi i nie tylko. To właśnie tam znajdują się dwa mieszkania, które okazały się najdroższe w 2017 roku. Sprzedano je za niemal 5,7 mln złotych. Cena za metr kwadratowy wyniosła w tym przypadku około 35 tysięcy złotych.

CoraMax/bigstockphoto.com

Zresztą w rankingu najdroższych nieruchomości ubiegłego roku pojawiło się więcej lokali z Warszawy. Bardzo wysoką cenę uzyskała także rezydencja Foksal. Co ciekawe, jest to nieruchomość z rynku wtórnego. Inny rekordzista to Villa Monaco ulokowana na warszawskim Mokotowie.

Bardzo drogie mieszkania znajdują się również w warszawskim wieżowcu Złota 44. Najdroższy apartament mieści się na 47. piętrze tego budynku i liczy niemal 140 metrów kwadratowych. Do dyspozycji jego właściciela pozostaje przestronny taras, basen, siłownia, sauna fińska, jacuzzi, łaźnia parowa, gabinety do masażu, sala kinowa, sala konferencyjna czy sala zabaw dla dzieci. Lokal sprzedano za 3,9 mln złotych. Co ciekawe, w tym samym budynku swoje mieszkanie zakupił w ubiegłym roku także Robert Lewandowski.

Wysokie ceny osiągają od wielu lat również nieruchomości nad polskim morzem, a dokładniej w Trójmieście. W Gdańsku bardzo prestiżowe jest Jelitkowo. W pierwszej połowie 2017 roku sprzedano tam za ponad 5,6 mln złotych apartament o powierzchni 265 metrów kwadratowych, położony bardzo blisko plaży. Metr kwadratowy lokalu wyceniono tym samym na niemal 22 tysiące złotych.

W Gdyni z kolei najdroższe są apartamenty położone przy ulicy Króla Jana III. Kosztują od 3 do 4 mln złotych. Cena a metr kwadratowy wynosi niemal 30 tysięcy złotych. Bardzo droga jest też inwestycja Apartamenty w Orłowie, która ukończona została w roku 2010, ale cały czas nie traci na znaczeniu. W 2017 roku apartament o powierzchni około 160 metrów kwadratowych sprzedano za 4,9 mln złotych.

Warszawa, Gdynia i Gdańsk to obecnie najdroższe polskie miasta pod względem cen nieruchomości. Jednak są i miejsca, gdzie lokale mieszkalne są bardzo tanie. W 2017 roku najtańsze okazały się mieszkania w Piekarach Śląskich i Nowej Soli. Oba były jednak w bardzo niskim standardzie. 40-metrowe mieszkanie w Nowej Soli sprzedano za jedynie 50 tysięcy złotych. Tym samym jeden metr kwadratowy tego lokalu kosztował jedynie 1,1 tys. złotych. Z kolei w Piekarach Śląskich liczący 38 metrów kwadratowych lokal z lat 70. ubiegłego wieku sprzedano 49,7 tysięcy złotych. Za metr kwadratowy wyszło więc 1,3 tys. złotych.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *