Najnowszy ranking kredytów mieszkaniowych

Data opublikowania: 28 lipca 2014

Firma doradcza Open Finance opublikowała nowy ranking kredytów mieszkaniowych dostępnych w naszym kraju. Wynika z niego, że najtańsze kredyty hipoteczne można uzyskać w Banku Zachodnim WBK oraz w Credit Agricole. Warto przyjrzeć się zestawieniu, ponieważ istnieją też jednostki, w których koszty podobnego kredytu są niemal o 25% wyższe niż w dwóch wspomnianych bankach!

Niskie stopy procentowe sprawiają, że we wszystkich instytucjach bankowych kredyty hipoteczne są względnie tanie, jednak rzeczywiście żadne oferty nie są tak korzystne, jak te proponowane w BZ WBK oraz Credit Agricole. Zestawienie stworzono przy założeniu, że o kredyt stara się 3-osobowa rodzina z uzyskiwanymi przez małżonków dochodami wynoszącymi łącznie 6 tysięcy złotych netto. Zaciągają oni kredyt na okres 25 lat, przy czym przystają na dodatkowe produkty bankowe przy zapewnieniu o korzystniejszych warunkach spłaty kredytu. Kupowane mieszkanie kosztuje 300 tysięcy złotych, przy czym 10% stanowi wkład własny. Wartość kredytu ma więc wynosić 270 tysięcy złotych. Przy obliczeniach uwzględniono odsetki wynikające z ustalonego przez banki oprocentowania oraz stawki WIBOR 3M, która obecnie wynosi 2,7%. Wliczono także prowizję i ubezpieczenie.

Architect Calculating Costs Of House ConstructionNa tej podstawie udało się określić, że w BZ WBK oraz Credit Agricole koszt kredytu na przestrzeni 25 lat wyniesie ok. 184 tysiące złotych. Drugie miejsce w rankingu zajął bank Pekao S.A., w którym jednak koszt kredytu na wspomnianych warunkach przekraczał już 190 tysięcy złotych. W Deutsche Banku, Banku Pocztowym oraz EuroBanku koszt kredytu wahałby się już od 193 do 197 tysięcy złotych. Kolejne jednostki wymagałyby wpłaty wyższej niż 200 tysięcy złotych. Między 201 a 207 tysięcy złotych za kredyt hipoteczny zapłacilibyśmy w PKO BP, Nordea Banku, Banku BPS, Banku Millenium, BOŚ Banku, BNP Paribas, mBanku oraz w Alior Banku. Jeszcze więcej, bo ponad 220 tysięcy zapłacilibyśmy w BGŻ oraz w Getin Noble Banku.

Jeżeli chodzi o najniższe wymagane dochody pozwalające uzyskać wspomniany kredyt hipoteczny, to liderem jest Pekao S.A., w którym wystarczy zarabiać 3290 zł miesięcznie. Na dalszych pozycjach znalazły się BNP Paribas (3304 zł) oraz Alior Bank (3310 zł). Niezbyt wygórowane wymagania ma również najlepszy w głównym zestawieniu BZ WBK. Żeby mieć szansę na otrzymanie kredytu, wystarczy wykazać dochody sięgające 3454 zł na miesiąc.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *