Newsweek pomaga odkrywać prestiżowe nieruchomości

Data opublikowania: 14 lutego 2013

Newsweek pomaga odkrywać prestiżowe nieruchomościJednym z elementów, na które zwracają uwagę inwestorzy poszukujący odpowiednich nieruchomości pod inwestycje jest ich prestiż. To bardzo trudno definiowalne słowo, na które składa się szereg różnorodnych czynników. Newsweek postanowił nieco je nam przybliżyć, tworząc listę elementów, które decydują o prestiżu konkretnych nieruchomości.

Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że miano nieruchomości prestiżowych nie jest nadawane przez deweloperów czy konkretne cechy lokalizacji. Decydują o tym przede wszystkim sami kupujący i kształtowane przez nich trendy. Prestiż jest związany z uznaniem, jakim dana nieruchomość cieszy się w oczach potencjalnych kupców. Powinna otaczać ją również aura pożądania i wyjątkowości, która sprawi, że posiadacz takiej nieruchomości w pewnym sensie poczuje się lepszy od innych.

Zwykle są to nieruchomości unikalne w skali rynku, wyróżniające się pewnymi określonymi cechami, których brakuje innym ofertom. Należy do nich chociażby usytuowanie w konkretnej części miasta. Czasem jest to ścisłe centrum, czasem obrzeża miasta, a czasem dzielnica, na której panuje pewien specyficzny klimat. Liczy się też dojazd, dostęp do terenów zielonych i miejsc użyteczności publicznej. O tym, które części miasta zasługują na miano prestiżowych w oczach lokalnej społeczności najłatwiej przekonać się porównując ceny nieruchomości usytuowanych w różnych dzielnicach.

Na prestiż lokalizacji składa się także zagospodarowanie jej najbliższego otoczenia. Kupujący oczekują zwykle, by było ono kompleksowo rozplanowane, to znaczy posiadało strefy wyznaczone do spełniania konkretnych funkcji, takie jak place zabaw, tereny zielone czy starannie dobrane strefy komercyjne. Dobrze zagospodarowane otoczenie znacznie poprawia opinię o nieruchomości w oczach kupujących. Duże znaczenie ma też standard wykończenia samej nieruchomości. Najlepiej by pod względem architektonicznym już na pierwszy rzut oka wyróżniała się na tle innych. Sztampowe projekty nigdy nie zasłużą na miano prestiżowych. Fasada powinna przyciągać wzrok i intrygować. Przy jej tworzeniu wskazane jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii i materiałów, chociaż ogromnym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się też budynki, w które wkomponowano część starych, zabytkowych elewacji.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *