Nie tylko fotele i krzesła

Data opublikowania: 25 kwietnia 2019

Wygodne siedzisko to gwarancja przyjemnego spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Nie zawsze jednak posiadamy taką liczbę krzeseł i foteli, by każdy miał własne miejsce. Wówczas dobrym rozwiązaniem są modne siedziska, które można stworzyć niemal ze wszystkiego. Nietypowe meble sprawdzają się również na balkonie czy w ogrodzie i tworzą unikatowy klimat. Z czego można przygotować nietypowe siedziska? Poniżej kilka podpowiedzi.

Poduchy XXL

Wielkie poduchy, które można kupić w różnych sklepach za niewielkie pieniądze to najlepsze mobilne siedzisko. Różnorodne wzory i kolory pozwalają dopasować je do aranżacji danego pomieszczenia. Sprawdzają się również jako podkładka na twarde krzesła ogrodowe, dodając jednocześnie uroku i nowoczesności.

Kasia Bialasiewicz/bigstockphoto.com

Worek jako siedzisko

Materiałowy worek, wypełniony pluszem lub innym tworzywem, dopasowuje się do potrzeb osoby korzystającej. Miękki, łatwy do przenoszenie i nie zajmuje zbyt wiele miejsce może okazać się ratunkiem w czasie rodzinnej imprezy. Worek jest niedrogi, można go kupić w sklepach meblowych lub wykonać samodzielnie. Ponadto odpowiednio ubite siedzisko daje podparcie plecom, co przy dłuższym biesiadowaniu jest niezwykle istotne.

Meble paletowe

Od kilku lat bardzo modną alternatywą dla tradycyjnych mebli są euro palety. Te drewniane pojemniki niegdyś służyły tylko do przewożenia różnych produktów. Dziś to element wystroju wiele trasów, ogrodów, a nawet sklepów. Proste, lekkie i uniwersalne, bo dają niezliczone możliwości aranżacyjne. Można je obudować miękkim, wełnianym kocem lub pozostawić w surowym stanie i korzystać z poduszek. Palety doskonale sprawdzają się w ogrodzie, bo można je wykorzystać również do przechowywania różnych sprzętów, narzędzi czy zabawek.

Skrzynia też krzesło

Krzesło lub fotele może z powodzeniem zastąpić duża drewniana skrzynia, w której na co dzień przechowuje się rzadko potrzebne przedmioty, koce czy książki. Na wieko wystarczy dokupić specjalną poduchę, dzięki której w kilka sekund mamy bardzo wygodne i nietuzinkowe miejsce do siedzenia dla jednej lub dwóch osób.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *