Nieruchomość na Florydzie. Czy może się opłacać?

Data opublikowania: 27 czerwca 2013

Nieruchomość na FlorydzieTak samo, jak przed wieloma laty, kiedy nastał Wielki Kryzys, problemy rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych, a potem ogarnęły praktycznie cały świat. Chociaż obecnie gospodarka USA wychodzi już na prostą, to jednak spadek wartości na tamtejszym rynku nieruchomości jest jeszcze widoczny. Zanim ceny zaczną znowu rosnąć, warto zastanowić się nad opłacalnością inwestycji w amerykańskie budynki.

Wśród stanów, w których z powodu kryzysu nieruchomości potaniały najbardziej wymienia się Florydę. Poza relatywnie niskimi cenami, uwagę przykuwają tam również świetne warunki do zamieszkania. Ze względu na charakterystyczne położenie stanu, świetnym pomysłem jest wykupienie nieruchomości, która będzie pełniła funkcję domu wakacyjnego. Przypomnijmy, że Floryda znajduje się na półwyspie o tej samej nazwie, który otoczony jest wodami Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego. Jako że leży w południowej części Stanów Zjednoczonych, przez większość roku panuje tu wyjątkowo przyjemna pogoda.

Poza naturalnymi walorami Florydy, warto zwrócić uwagę również na bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz bezproblemową komunikację. Wszystko to sprawia, że zakup nieruchomości w tej części USA może okazać się strzałem w dziesiątkę bez względu na to, czy chcemy kupić dom dla siebie, czy też zamierzamy zainwestować w budynek pod wynajem lub na sprzedaż.

Inwestując w nieruchomości na Florydzie, nie trzeba martwić się o zbyt wysokie koszty utrzymania. Okazuje się bowiem, że są one zbliżone do tych, jakie musimy ponieść kupując budynki w większości krajów. Do obowiązkowych opłat zalicza się tam miesięczne lub kwartalne opłaty do spółdzielni mieszkaniowej będące odpowiednikiem polskiego czynszu. Ponadto, istnieje podatek katastralny w wysokości 2% wartości budynku.

Warto także podkreślić, że w przeciwieństwie do wielu krajów oraz stanów, na Florydzie nie ma żadnych restrykcji dotyczących inwestowania w tamtejsze nieruchomości. Nie trzeba starać się o pozwolenia na zakup domu nawet, jeśli nie posiadamy obywatelstwa amerykańskiego. Jedynym wymogiem wobec polskich nabywców jest posiadanie wizy turystycznej. Pozwala ona pozostać na terenie USA w czasie nie dłuższym niż pół roku. Eksperci zaznaczają jednak, że inwestycja w nieruchomość jest z reguły długoterminowa, a dzięki członkostwu w Unii Europejskiej, prędzej czy później, także Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wymogu posiadania wizy.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *