Nieruchomości, w które warto inwestować dla zysku

Data opublikowania: 30 marca 2016

Inwestycje w nieruchomości są jednymi z najbezpieczniejszych, ponieważ budynki od lat nie tracą znacząco na wartości, a wielokrotnie, przy drobnym wkładzie pracy, jeszcze na niej zyskują. W które z nich warto dziś inwestować?

Rynek nieruchomości to przestrzeń dobra dla bezpiecznych inwestycji. Ceny od lat są tu względnie stałe, a nawet jeśli budynki tracą na wartości, to spadki są niewielkie. Będąc czujnym i orientując się w tematyce nieruchomości, raczej nie można narazić się tu na znaczne straty. Niemniej jednak, trendy inwestycyjne regularnie się zmieniają.

W jakie nieruchomości warto zatem inwestować w obecnych czasach?

Inwestycja w nieruchomości

fot. bigstockphoto.com

Według ekspertów, udanymi inwestycjami będą niemal wszystkie związane z lokalami usługowymi. Najlepszą lokalizacją są dla nich nowe osiedla, ponieważ to na nich powstają liczne punkty usługowe, jak choćby sklepy osiedlowe czy prywatne gabinety lekarzy specjalistów. Miejscem już zagospodarowanym w podobny sposób są Nowe Ogrody w Poznaniu, gdzie osiedle ma własne, minicentrum medyczne, a mieszkańcy mają dostęp do usług licznych specjalistów.

Poza lokalami usługowymi, wciąż na topie są nieruchomości magazynowe i komercyjne. W tym przypadku trzeba jednak dobrze wyczuć lokalizację, ponieważ pieniądze wydane na lokal komercyjny nie zwrócą się, jeśli nie będzie on znajdował się w miejscu atrakcyjnym dla firm, a nieruchomości magazynowe nie będą cieszyły się zainteresowaniem, jeśli w ich pobliżu nie będzie firm potrzebujących wielkich powierzchni. Magazyny sprawdzą się na obrzeżach większych miast, na terenach, gdzie działają firmy i zakłady produkcyjne. Jeśli chodzi o lokale komercyjne, to największą rentownością cieszą się te w centrum miasta, w prestiżowych dzielnicach i w miejscach doskonale skomunikowanych z resztą miasta.

Dobry wybór wciąż stanowią także mieszkania pod wynajem. Chociaż zyski z takiej inwestycji może nie są znaczne, to jednak stałe i wręcz idealne dla tych, którzy z wynajmu chcą spłacić kredyt zaciągnięty na mieszkanie czy dom. Rynek wtórny daje spore możliwości zarobku szczególnie w Trójmieście. Ich rentowność przy udostępnieniu pod wynajem za ok. 1700-1800 zł miesięcznie ocenia się nawet na 25%. Najbardziej opłacalne są małe mieszkania, głównie kawalerki i niewielkie lokale 2-pokojowe, bo to na nie istnieje największy popyt.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *