Nowoczesna armatura łazienkowa

Data opublikowania: 24 lipca 2017

Nowoczesne technologie wkradają się do już niemal każdej dziedziny naszego życia, nic więc dziwnego, że można je znaleźć nawet w bateriach łazienkowych. Sterowanie bezdotykowe, termostaty, moduły umożliwiające elektroniczne połączenie z centralnym systemem zarządzania budynkiem, to tylko niektóre z rozwiązań, które mają na celu ułatwienie nam życia, ale i stworzenie domu ekologicznego i ekonomicznego w użytkowaniu.

Baterie działające na podczerwień zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o stosowaniu ich w budynkach, w których obowiązują najwyższe normy przestrzegania higieny, np. szpitalach czy zakładach przetwórstwa żywności. Brak bezpośredniego kontaktu z baterią łazienkową znacznie zmniejsza ryzyko przeniesienie na ręce znajdujących się na bateriach bakterii i wirusów. Ryzyko zanieczyszczenia zmniejsza się aż o 80%, a termostaty dodatkowo zapobiegają poparzeniu się.

PlusONE/bigstockphoto.com

W niektórych typach baterii łazienkowych można ustawić czas, po którym automatycznie się wyłączą, dlatego doskonale sprawdzają się również w budynkach użyteczności publicznej, w biurowcach i wszędzie tam, gdzie korzystać z nich będzie duża ilość osób. Możliwe jest podłączenie tych urządzeń do centralnego systemu sterującego grupą armatur.

Nowoczesne baterie posiadają także program płukania antystagnacyjnego, zwiększający dodatkowo higienę poprzez zapobieganie rozmnażaniu się bakterii w tych częściach instalacji, których używa się rzadziej. Takie automatyczne odkażanie może być również sterowane za pomocą centralnego systemu sterowania.

Kolejną funkcją jest możliwość zablokowania korzystania z baterii w przypadku awarii systemu wodnego. System elektroniczny ponadto monitoruje i wysyła powiadomienia o awariach zaworów elektromagnetycznych.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *