Nowoczesne fototapety

Data opublikowania: 14 czerwca 2018

Tapety do niedawana kojarzyły się tylko z wizją mało atrakcyjnych mieszkań z wielkiej płyty, bo wówczas tylko tapety stanowiły ozdobę ściany. Dominowały białe i kremowe z motywem kwiatowym lub dziwnymi wzorami. Choć szybko traciły kolor i stawały się szare i nudne, to jeszcze dwie dekady temu zdobiły większość polskich mieszkań.

Dawne tapety naklejano na niemal wszystkich ścianach, bo były też swoistą ochroną. Na szczęście, wraz ze zmianą trendów, tapety zastąpiono kolorowymi farbami i fantazyjnymi tynkami. Dziś wracają do łask, ale w znacznie nowocześniejszej formie. I okazuje się, że mogą świetnie uzupełniać wystrój każdego mieszkania.

magann/bigstockphoto.com

Modne są przede wszystkim fototapety, które wprowadzają do danego wnętrza tropikalny, industrialny czy romantyczny klimat. Na półkach sklepowych można znaleźć tysiące różnych wzorów, które w niecodzienny sposób udekorują danych pokój – egzotyczna plaża, tropikalna dżungla, polski las, amerykańskie miasto czy pola żółtych kwiatów to tylko kilka opcji, a są ich tysiące. Współczesne tapety wykorzystują się również w łazience czy w kuchni, gdyż wykazują się wysoką odpornością na zabrudzenia i wilgoć. Taka jakość pozwala cieszyć się ulubionym wystrojem nawet kilka lat.

Tapety z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych szybko się odklejały i traciły kolor, dlatego wytapetowane pomieszczenie szybko traciło swój urok i trzeba było zmieniać tapetę. Nowoczesne tapety wykorzystują technologię druku lateksowego, dlatego ich wygląd nie zmienia się mimo działania różnych czynników zewnętrznych.

Specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają jasne fototapety w ciemnych i małych pomieszczeniach, gdyż optycznie je powiększają. A zastosowanie tapet z efektem 3D stworzy niecodzienne wrażenie przestrzenności i głębi. Nadruk można prezentować np. piękny widok ze szczytu górskiego czy martwą naturę w wiklinowym kosztu. Mnogość wzorów pozwala dopasować tapety do upodobań właściciela mieszkania. Natomiast w salonach najciekawiej wyglądają ciemniejsze, bardziej wyraziste tapetowe obrazy, dzięki którym wnętrze nabiera charakteru. Abstrakcyjna kompozycja czy barwny wzór to sposób na dynamizm i zwrócenie uwagi każdego, kto odwiedzi nasz dom.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *