Nowoczesne kanapy do każdego mieszkania

Data opublikowania: 8 września 2010

Nowoczesne kanapy do każdego wnętrzaKażdy kto dysponuje małym mieszkaniem wie, jakim problemem jest ustawienie w nim większych mebli takich jak stół czy kanapa. O ile bez stołu w salonie można się obyć (wystarczy kącik jadalny umiejscowić w kuchni), o tyle miejsce do siedzenia, a także spania jest w każdym salonie niezbędne. Na szczęście w dzisiejszych czasach salony meblowe mają tak szeroką ofertę, że każdy znajdzie coś na swój gust i portfel.

Jeszcze nie tak dawno słowo „rogówka” budziło postrach wśród bardziej estetycznie wrażliwych klientów. Kojarzyło się z brzydkim, zajmującym dużo miejsca meblem. Na szczęście dzisiaj kanapy w kształcie litery „L” nie straszą już wyglądem. Jeżeli mamy w salonie choćby jeden wolny kąt, warto zastanowić się nad tą opcją. To rozwiązanie ma jeszcze jeden plus – do takiej kanapy bardzo łatwo dostawić stół tak, by cały zestaw nie zabierał za dużo miejsca. Jeżeli jednak taki wariant nam nie odpowiada, może warto skupić się na kanapach rozkładanych, lecz nierogowych. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce, a mebel taki wciąż będzie wygodny tak w ciągu dnia, jak i do spania. Producenci mają bardzo bogatą ofertę rozkładanych kanap, o różnych szerokościach. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest także kanapa „chowana” w szafie. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda normalnie – przy ścianie stoi wygodna, lecz za krótka do spania kanapa. Wystarczy jednak jeden ruch, by otworzyć szafę (która znajduje się z jednej strony, prostopadle względem kanapy) i zamienić ten mały mebel w luksusowe łoże. W ten sposób pokonujemy odwieczny problem rozkładanych kanap – niewygodny materac, który jest bardziej przystosowany do składania niźli spania na nim. W tym wypadku trudność ta odpada – cały, niezłożony materac znajduje się w niepozornej szafie.

W pogoni za małym gabarytem nie możemy jednak zapomnieć o jednym – system rozkładania kanapy powinien być w miarę możliwości prosty i łatwy do wykonania. Pamiętajmy, że zamieniać kanapę do siedzenia w łoże będziemy codziennie. Jednak dzisiaj producenci proponują tak szeroką gamę kanap nie tylko małych, ale także wygodnych i łatwych w obsłudze, że nie powinniśmy mieć problemu z wyborem wymarzonego mebla do nawet najmniejszego mieszkania

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *