Park of Poland – nowa inwestycja na Mazowszu

Data opublikowania: 7 maja 2014

Już wkrótce w Polsce powstać ma wielki park rozrywki Park of Poland. Jego pomysłodawcą jest Piotr Dudolenski, właściciel przedsiębiorstwa Global City Holdings, które jeszcze do niedawna znane było jako Cinema City International NV. Zapowiada on, że lunapark zlokalizowany będzie na Mazowszu, a dokładniej, ma się znajdować w gminie Mszczonów, niedaleko wsi Wręcza. Zakłada się, że będzie on na tyle duży, by miał szansę konkurować z największymi parkami rozrywki, jakie znajdują się na naszym kontynencie.

O planach budowy wielkiego parku rozrywki na Mazowszu mówiło się już od dłuższego czasu, jednak dopiero w tym roku plany przyjmują realne kształty. Według zapowiedzi właściciela Cinema City, trwają już bezpośrednie przygotowania do rozpoczęcia prac stricte budowlanych, co oznacza, że lunapark może powstać szybciej, niż się tego spodziewamy. Pewnym jest, że firma będzie w stanie sfinansować przedsięwzięcie. Mimo że w poprzednim roku jej przychody były nieco niższe niż w roku wcześniejszym, to jednak i tak jej sytuacja finansowa jest wystarczająco dobra.

Dokładniejsze dane wskazują, że w samym IV kwartale ubiegłego roku Global City Holdings zanotowało zyski na poziomie 85 563 tysięcy euro, przy czym największą część tej sumy, bo aż 28 375 tysięcy euro, firma zarobiła na terytorium naszego kraju. Na drugim miejscu pod tym względem znalazł się Izrael (16 943 tysiące euro) oraz Węgry (13 982 tysiące euro). Jeżeli natomiast chodzi o raport dotyczący całego minionego roku, to od stycznia do grudnia 2013 r. przedsiębiorstwo zarobiło o 12,7% mniej niż w całym roku 2012.

Wiele wskazuje na to, że inwestycje związane z powstawaniem Park of Poland będą w najbliższym czasie główną sprawą, na jakiej skupi się Global City Holdings. Chociaż w grę nadal wchodzić będą dochody zyskiwane z kin i sprzedanych biletów, czy też zyski czerpane z działalności deweloperskiej prowadzonej w Polsce oraz w innych krajach, to jednak i tak największą uwagę zwracać będzie budowany lunapark. Tym bardziej, że będzie to pierwszy tak duży park rozrywki, jaki ma pojawić się na terenie naszego kraju. Zakłada się, że pozwoli on czerpać niemałe dochody z wizyt nie tylko Polaków, ale przede wszystkim, turystów zza naszej wschodniej granicy. Warto dodać, że najprawdopodobniej będzie to największy park tego typu znajdujący się w naszej części Europy.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *