Po targach w Cannes. Będą chętni na polskie nieruchomości!

Data opublikowania: 3 kwietnia 2013

W drugim tygodniu marca odbyły się coroczne targi nieruchomości we francuskim Cannes. Jest to największa tego typu impreza branżowa na naszym kontynencie. Polskę reprezentowało na niej kilka ekip. Jak się okazuje, wypadły one naprawdę nieźle. Świadczy o tym fakt, że już teraz wiadomo, iż pojawili się inwestorzy chętni do tego, by wyłożyć pieniądze na nasze nieruchomości.

Targi nieruchomości w Cannes były w tym roku szczególnie istotne dla firm funkcjonujących w tej branży. Przy panującym obecnie kryzysie, pomogły one w dokładnym wybadaniu nastrojów, jakie aktualnie panują na rynku. Wszystko wskazuje na to, że kryzys nie jest tak poważny, jak niektórzy się tego spodziewali. Polacy wrócili z targów usatysfakcjonowani po tym, jak okazało się, że kilka międzynarodowych instytucji jest gotowych na to, by zebrać fundusze umożliwiające im rozpoczęcie inwestycji na terenie naszego kraju.

Po tagrach w Cannes. Są chętni na polskie nieruchomościWśród inwestorów planujących przedsięwzięcia w Polsce pojawiło się niemieckie IVG chcące zainwestować w nieruchomości w Warszawie. Ponadto, spółka już teraz planuje stworzenie następnego funduszu, który pozwoli jej podjąć dalsze działania inwestycyjne w naszym kraju. Inwestycje w Polsce planują także Peakside Capital czy Hines, który inwestował już w budynki i u nas i w Rosji, a teraz chce skupić się wyłącznie na naszym państwie. W trakcie tworzenia swojego funduszu jest obecnie także Tristan Capital.

Największą popularnością wśród polskich nieruchomości cieszą się lokale biurowe w Warszawie. Szczególnie duży popyt zauważalny jest w przypadku dobrych biurowców znajdujących się w najlepszych dzielnicach stolicy. Niemniej jednak, niektóre spółki gotowe są także na inwestycje w nieco gorsze lokale, które jednak można zmodernizować i odświeżyć, podnosząc ich rynkową wartość. Niestety, popyt na gorsze budynki jest mniejszy niż w przypadku tych najlepszych nieruchomości, a dostępnych jest akurat więcej lokali o niższym standardzie.

Należy przy tym dodać, że według ekspertów, dyskusje dotyczące szczegółów inwestycji mogą być w najbliższym czasie wyjątkowo trudne. Analitycy podkreślają, że ostatnio pojawiają się znaczne rozbieżności pomiędzy oczekiwaniami inwestorów a rzeczywistymi cenami nieruchomości. Sprzedający mają spore wymagania cenowe, które znajdują się poza zasięgiem wielu inwestorów.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *