Prestiżowe adresy na liście polskich nieruchomości

Data opublikowania: 14 listopada 2014

Polski rynek nieruchomości kwitnie, ale czy to znaczy, że łatwo jest nabyć mieszkanie pod prestiżowym adresem? Niekoniecznie. Wiemy jednak, które lokalizacje są szczególnie wartościowe. Znajdują się głównie w Warszawie i w Krakowie.

Warszawa, Kraków, Trójmiasto i Wrocław – to miasta, które mogą pochwalić się nieruchomościami najbardziej prestiżowymi, czyli tymi, które cieszą się najlepszą lokalizacją przy jednoczesnym wysokim standardzie. W stolicy takie adresy można znaleźć w centrum miasta. W Krakowie za najbardziej prestiżowe uważa się niektóre z budynków mieszczących się na Starym Mieście. Podobnie jest w przypadku Wrocławia i Gdańska, choć w Trójmieście wskazuje się jeszcze na adresy przy Monte Cassino w Sopocie.

Jeśli chodzi o warszawskie nieruchomości, to wśród najdroższych wymienia się wieżowiec Libeskinda przy Złotej 44, Drewnianą 9, a także Nowe Powiśle oraz Rezydencję Opera. Niemniej jednak za prestiżową dzielnicę uważa się również Żoliborze Oficerskie. Chociaż Warszawa jest liderem w zestawieniu miast o najbardziej prestiżowych adresach, to jednak w Krakowie znajduje się najdroższy apartament w kraju. Jest nim Apartament Królewski, czyli lokum mieszczące się w posiadającym 235 lokali kompleksie apartamentów Angel Wawel. Liczy sobie 700 m kw. i leży dokładnie w XIX-wiecznym skrzydle zabytkowych zabudowań poklasztornych. Jego okna skierowane są na Wawel, a wewnątrz ozdobiony jest malowidłami Jana Bukowskiego. W stolicy Małopolski za jedną z cenniejszych nieruchomości uważa się także Browar Lubicz.

Sea TowersWe Wrocławiu najbardziej prestiżową lokalizacją jest Sky Tower, aczkolwiek na uznanie zasługują też cenione i kosztowne budynki Marina oraz osiedle apartamentów Zielona Etiuda. Natomiast w Trójmieście za najbardziej prestiżowy adres uznano leżący nad Zatoką Gdańską Sea Towers. Eksperci przyznają jednak, że niewiele odstają od niego Nadmorski Dwór czy Neptun Park.

Oczywistym jest, że najbardziej prestiżowe adresy należą też do tych najdroższych. Ceny za jeden metr kwadratowy zaczynają się od 10 tysięcy złotych, ale bywa to także kilkanaście tysięcy, a nawet więcej. Najkosztowniejsze apartamenty na polskim rynku nieruchomości kosztują nawet 20 milionów złotych! Mimo to nie brakuje inwestorów zainteresowanych najbardziej ekskluzywnymi lokalami.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *