Przechowywanie rzeczy w mieszkaniu

Data opublikowania: 6 sierpnia 2018

Zachowanie porządku w domu to kłopot wielu osób. Porozrzucane bibeloty, nieposkładane ubrania i mnóstwo niepotrzebnych rzeczy na widoku sprawia, że mieszkania wygląda niechlujnie.  Wszelkie mniej lub bardziej potrzebne drobiazgi warto właściwie uporządkować. Podobni jest z książkami, butami czy przyborami kuchennymi. Odpowiednie przechowywanie przedmiotów sprawi, że przestrzeń w mieszkaniu automatycznie stanie się większa. Jak to zrobić?

Po pierwsze, segregacja

Chomikowanie najróżniejszych rzeczy „które mogą kiedyś się przydać” to najczęstszy powód bałaganu. Okazuje się wówczas, że w kuchni są trzy puszki do kawy, różne komplety solniczek, a w salonie puste doniczki czy, jak na ironię, organizery. Niektóre przedmioty mają wartość sentymentalną – ale jeśli nie są używane na co dzień, należy jest schować do pojemnika z pamiątkami. Na widoku mogą znajdować się tylko przedmioty niezbędne lub używane bardzo często. Każdy ma swoją, indywidualną klasyfikację rzeczy pierwszej potrzeby. A te nigdy nieużywane najlepiej oddać komuś, komu się przydadzą.

Po drugie, pudła i pudełeczka

W sklepach znajdziemy bardzo wiele gustownych pojemników, w których można trzymać szereg rzeczy, począwszy od jedzenia, przez książki, na ubraniach kończąc. To od nas zależy, jak posortujemy przedmioty i jak je ustawimy. Zdecydowanie lepiej prezentuje się pólka z ozdobnymi pudełkami, gdzie  trzymamy przybory biurowe, niż biurko z długopisami, ołówkami i karteczkami w różnych miejscach. W kuchni pojemniki to podstawa – kawa, herbata, przyprawy potrzebują szczelnego zamknięcia, bo dzięki temu zachowają swój aromat na dłużej. Ponadto organizery zapewnią wygodniejsze korzystanie ze sztućców czy artykułów w słoiczkach i puszkach.

Po trzecie, praktyczne meble i stojaki

Bez tych elementów wyposażenia domu trudno będzie właściwie przechowywać domowe przybory. Koce na zimę chowamy na górne półki w szafie, trampki do szafki na buty, a biżuterię do szkatułki. Wygodne są też stojaczki na karteczki, dzięki których pamiętamy o najważniejszych obowiązkach czy wieszaczki na podstawową odzież wierzchnią. W przypadku małych dzieci wybawieniem od porozrzucanych zabawek będzie uniwersalne siedzisko-skrzynia, w którego łatwo wrzucić klocki, lalki czy samochodzik, i jednocześnie można wykorzystać mebel jaką dodatkowe krzesełko.

 

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *