Pula rządowych mieszkań do wynajęcia wciąż rośnie

Data opublikowania: 21 lipca 2015

Rządowy program mieszkań na wynajem przyniósł pierwsze efekty. Tańsze, ale wcale nie gorsze od komercyjnych, mieszkania na wynajem są już dostępne w Warszawie. W kolejnych latach przybędzie ich również w pozostałych aglomeracjach.

Fundusz Miszkań na Wynajem

fot. gopixa/bigstockphoto.com

Bank Gospodarstwa Krajowego realizujący komercyjny projekt Funduszu Mieszkań na Wynajem, wprowadził 122 mieszkania w Piasecznie „wykończone pod klucz” tj.: ze sprzętem RTV, z umeblowanymi kuchniami wyposażonymi w sprzęt AGD i drobnym sprzętem codziennego użytku, oraz łazienkami z niezbędną armaturą i pralkami. Mieszkania zlokalizowane na parterze posiadają ogródki, natomiast na piętrach wyposażone są w balkony i tarasy. Wysoki standard wykończenia, łatwość komunikacji z aglomeracją warszawską i zróżnicowany metraż zaspokoją w pełni potrzeby mieszkaniowe osób pracujących w stolicy. Od 14 lipca mieszkania te są dostępne dla wynajmujących, natomiast czynsze są znacznie niższe od mieszkań o podobnym standardzie w Warszawie.

Fundusz Mieszkań na Wynajem przygotowuje kolejne inwestycje na lata 2016-2017 na łącznią ilość 1000 mieszkań w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Fundusz gwarantuje niezmienność wysokości czynszu w trakcie trwania umowy najmu i daje możliwość meldunku osobom tam zamieszkałym. Warunkiem najmu jest zdolność finansowa wynajmującego, a jeżeli mieszkanie wynajmuje kilka osób stanowiących stronę umowy, to zdolność finansowa rozpatrywana jest łącznie.

Obecnie wprowadzono nową ofertę dostępną od sierpnia bieżącego roku, pozwalającą na najem mieszkania przez firmy. Fundusz Mieszkań na Wynajem działa na zasadach rynkowych i jest projektem Banku Gospodarstwa Krajowego, który do realizacji powołał dwie spółki: Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK mające na celu tworzenie i zarządzanie funduszami klientów. Przewidziano kwotę 5 miliardów złotych do zainwestowania przez fundusz w budynki mieszkalne. Fundusz jest alternatywą dla kredytów hipotecznych i daje możliwość zamieszkania w miejscu często związanym z pracą, ale wybranym przez najemcę.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *