Rekord na światowym rynku nieruchomości luksusowych

Data opublikowania: 18 maja 2015

Najdroższe nieruchomości na polskim rynku szacuje się na kwotę w granicach 20-30 mln złotych. Dla przeciętnego rodaka są to niewyobrażalne ceny, nawet w przypadku luksusowych rezydencji. Posiadanie unikatowych rezydencji dla rosnącej liczby osób majętnych, staje się modą oraz podnosi ich status społeczny. Rynek luksusowych nieruchomości, określa minimalną wartość rezydencji na kwotę jednego miliona dolarów.

Wzrost popytu na drogie nieruchomości i apartamenty uwidocznił się szczególnie w 2014 r., gdzie padł rekord cenowy metra kwadratowego wynoszący 870 tysięcy złotych. Cenę taką osiągnęła rezydencja na francuskim Lazurowym Wybrzeżu i w związku z tym powstała nowa granica cenowa, gdzie unikatowe rezydencje wyceniane są na ponad 100 mln dolarów. Ilość transakcji na najdroższych rynkach światowych, wzrosła w ubiegłym roku o 16 procent w stosunku do roku poprzedniego, a przyczyniły się do tego głównie nieruchomości wakacyjne i poprawa koniunktury na rynkach Nowego Jorku, Paryża czy Sydney.

Nieruchomosci luksusowe

fot. EpicStockMedia/bigstockphoto.com

Luksusowe rezydencje często kupowane są przez cudzoziemców, tak dzieje się na wyspach w pobliżu Haiti oraz w Marrakeszu. W ręce zagranicznych nabywców w Londynie i Miami trafia około 40 procent najdroższych nieruchomości, natomiast w Dubaju aż 75 procent. Kupno drogich apartamentów czy rezydencji, to nie tylko podniesienie jakości życia czy statusu społecznego nabywcy, ale też najbezpieczniejsza lokata posiadanego majątku.

Rezydencje o wartości w granicach 100 mln dolarów są do kupienia w Beverly Hills w USA. W ostatnim czasie twórca Minecrafta, zakupił posiadłość z willą o powierzchni 2 100 mkw. wyposażoną w zaawansowaną elektronikę, wraz z kompletnym umeblowaniem za cenę 70 milionów dolarów. Marcus Persson kupując ten dom przelicytował Beyoncé i JayZ. Do kupienia nadal jest rezydencja nawiązująca architekturą do włoskich i hiszpańskich willi za cenę ofertową 135 mln dolarów, w której kręcono filmy „Bodyguard” i „Ojciec chrzestny”.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *