Rekordowa umowa na łódzkim rynku nieruchomości biurowych

Data opublikowania: 22 września 2014

Łódź może pochwalić się swoim nowym rekordem na rynku nieruchomości biurowych. Umowę na przeszło 21 tys. m kw podpisały Skanska Property Poland oraz InfoSys BPO Poland. Dotyczy ona kompleksu budynków Infosys Green Horizon i ma na celu przedłużenie najmu na całą przyszłą dekadę, czyli aż do roku 2024.

Poza tym, że umowa jest największą w historii Łódzkiego rynku nieruchomości, to przy okazji jest rekordowa w skali Polski, jeśli chodzi o bieżący rok. W umowie zmieniono wcześniejsze warunki najmu, a do tego dołączono jeszcze zapisy dotyczące najmu dodatkowej przestrzeni o powierzchni 3,8 tysiąca m kw.

Skanska Property Poland ma w ostatnim czasie wyjątkowe szczęście do wielkich umów. Także we wrześniu firmie udało się podpisać umowę najmu dotyczącą 16,4 tysiąca m kw. Dotyczyła ona budynku Dominikański we Wrocławiu i została zawarta z HP Global Business Center. Żadne inne miasto regionalne nie miało w tym roku na swoim koncie umowy na tak dużą kwotę. Jednocześnie, była to największa umowa w historii firmy Skanska, jaką udało się zawrzeć na terenie całej Europy Środkowo-Wschodniej. Przy okazji, była to największa umowa HP Global Business Center, jaką firma podpisała na terenie naszego kraju.

łódźEksperci działający w branży nieruchomości biurowych podkreślają, że umowa między Skanska a Infosys BPO jest bardzo ważna z punktu widzenia tej drugiej, ponieważ umożliwia jej skuteczny rozwój na rynku centrów outsourcingu biznesowego. W tej branży ceni się bowiem możliwość pozostania w tym samym miejscu przez dłuższy czas, a długoterminowa umowa najmu daje przedsiębiorstwu stabilizację na kolejne lata. Tym bardziej, że budynek Infosys Green Horizon daje spore możliwości zmian w kwestii aranżacyjnej.

Dodatkowo, specjaliści uważają, że tak wielka umowa może w dużym stopniu wzmocni rynek obejmujący budynki użytkowe w Łodzi. Ma ona zachęcić inne, w tym zagraniczne firmy do inwestowania na tym terenie i do podejmowania współpracy z funkcjonującymi firmami. Umowa ma zainteresować głównie deweloperów i fundusze inwestycyjne, które zauważą wreszcie, jak spory potencjał tkwi w budynkach zlokalizowanych w tym mieście. Przy okazji, umowa między Infosys a Skanską pokazuje, że współpraca firmy z wykonawcą może przynieść ogromne korzyści dla obu stron. Warto bowiem dodać, że Infosys pomagało w budowie, udzielając cennych wskazówek odnośnie funkcjonalności budynku.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *