Rośnie zainteresowanie nieruchomościami na Podlasiu

Data opublikowania: 8 sierpnia 2016

Województwo podlaskie ma powody do zadowolenia. W ostatnim czasie widać wyraźne zwiększenie zainteresowania leżącymi w nim nieruchomościami. Przejawiają je głównie ci, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku.

Nieruchomości na terenie woj. podlaskiego cieszą się rosnącą popularnością. Interesują się nimi zwykle ci, którzy szukają spokoju, chcąc uciec od miejskiego zgiełku. Za szczególnie ciekawe tereny te uznają warszawiacy i mieszkańcy pozostałych polskich aglomeracji. A na jakie ziemie widać największy popyt?

for. Jarosław Pocztarski, flickr.com

for. Jarosław Pocztarski, flickr.com

Przedstawiciele podlaskich biur nieruchomości przyznają, że widać rosnące zainteresowanie oferowanymi przez nich działkami mieszkalnymi. Dodają przy tym, że osoby chcące przeprowadzić się w te okolice najczęściej długo zastanawiają się na wyborem dogodnego miejsca, dzięki czemu podejmują decyzję w pełni świadomie i z reguły są z niej całkowicie zadowolone. Oznacza to także, że porównują ceny i mają okazję dokładnie zorientować się w panujących trendach. W efekcie wybierają nieruchomości niezbyt drogie i maksymalnie funkcjonalne. Do miejsc cieszących się największą popularnością należą działki leżące blisko rzek, w malowniczych okolicach – nad Narwią i Pisą.

Ceny najtańszych niezabudowanych działek znajdujących się niedaleko rzek zaczynają się obecnie od ok. 30 000 zł. Górna granica cenowa oscyluje wokół 50 000 zł. Jeśli natomiast chodzi o działki rekreacyjne z postawionym na nich domkiem letniskowym, to ich średni koszt waha się od 80 000 zł do 130 000 zł. Chociaż na Podlasiu nie brakuje tych bardziej luksusowych, a przez to również droższych nieruchomości, to jednak nie cieszą się one powodzeniem wśród kupców i z reguły ich sprzedawcy dość długo muszą czekać na znalezienie chętnego inwestora. Działki bardziej oddalone od cywilizacji, np. o godzinę jazdy od najbliższego miasteczka, można kupić za ok. 20-30 zł za 1m2. Najdroższe są zwykle tereny oddalone o kilka kilometrów od miasta, ale wzbogacone np. o prywatny staw, dostęp do jeziora lub już wybudowany domek letniskowy.

Poza terenami nadrzecznymi, nabywcy podlaskich nieruchomości interesują się także działkami położonymi w niedalekiej odległości od popularnych miejscowości wypoczynkowych, których w tym regionie jest całkiem sporo. Do popularniejszych należą m.in. te leżące blisko Augustowa.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *