Rynek nieruchomości luksusowych w Trójmieście

Data opublikowania: 5 lipca 2018

Trójmiasto to dogodny i atrakcyjny punkt do zainwestowania wolnych środków finansowych w branżę nieruchomości. Bliskość morza, znanych atrakcji i nowoczesnej infrastruktury gwarantuje opłacalność takiej inwestycji.  Nic więc dziwnego, że Trójmiasto jest drugim po Warszawie, rynkiem sprzedaży nieruchomości luksusowych. Szacuje się, że w 2017 roku łączna suma transakcji w segmencie premium w Polsce osiągnęła pułap 3,45 mld zł.

Aktualnie w Trójmieście aż 35 inwestycji uznaje się za luksusowe, czyli takie, których cena przekracza 1 milion złotych, a za 1 metr kwadratowy płaci się minimum 12 tys. złotych. Podobne ceny występują we Wrocławiu i Krakowie. Drożej jest w Warszawie – średnio 14,5 tys. zł, a taniej w Poznaniu – maksymalnie 10 tys. zł. Warto zaznaczyć, że 16 ekskluzywnych nieruchomości powstaje w Gdańsku, 8 w Sopocie, a 11 w Gdyni. W najdroższych z nich za jeden metr kwadratowy płaci się ponad 20 tys. zł za mkw.

PlusONE/bigstockphoto.com

Lokale mieszkalne z widokiem na morze są wabikiem dla klientów z całego kraju. Taka nieruchomość nigdy się nie zdezaktualizuje, a może z czasem nabrać tylko wartości. Popularność wypoczynku nad polskim morzem czyni taki apartament niezwykle cennym w okresie letnim.  Może stać się dobrym źródłem dochodu z sezonowego najmu. Dużą popularnością cieszą się luksusowe mieszkania w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino, w gdyńskim Orłowie czy w Gdańsku na Jelitkowie. Elitarne nieruchomości nie są dostępne dla wszystkich – tylko osoby posiadające kontakt do właściwego biura mogą liczyć na transakcję.

Przeprowadzony w ubiegłym roku raport Luxury Realty Map podaje, że w Polsce w 2017 roku do zamożnych klientów trafiło prawie 1,7 tys. nieruchomości luksusowych i premium. Ich cena jednostkowa rozpoczynała się od 1 miliona złotych. Łącznie dało to 3,45 mld zł obrotu. Niemal 1/3 wszystkich z nich zostało zrealizowanych w Trójmieście. Wszystko wskazuje na to, że kolejny rok może przynieść jeszcze wyższe zyski w sektorze sprzedaży luksusowych nieruchomości, gdyż popularność mieszkania nad Bałtykiem stale rośnie.

Podobne artykuły

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagana są oznaczone *